10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۹. آیا شهر آتلانتیس واقعا وجود دارد؟

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

بر اساس نوشته‌هایی از پلاتو (Plato) فیلسوف یونانی که چهارصد سال قبل از میلاد می‌زیست، جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس اطلس به نام آتلانتیس وجود داشت که ظاهرا بخش‌هایی از اروپا و آفریقا را شامل می‌شد. باستان‌شناسان بر این عقیده‌اند که این شهر پس از یک سونامی کاملا خالی از سکنه شد.

با اینکه بسیاری از محققین وجود این شهر را خیلی جدی نگرفته‌اند، بسیاری دیگر بر این عقیده‌اند که این افسانه از اتفاقاتی که در یونان باستان رخ داده، الهام گرفته باشد. این امکان وجود دارد که تمدن مینوسی ها (Minoan) که در ۱۴۰۰ سال قبل از میلاد در جزیره کرت (Crete) یونان باستان به وجود آمد، می‌تواند الهام‌بخش افسانه آتلانتیس باشد. با اینکه جزیره کرت در مدیترانه است نه در اقیانوس اطلس، ولی تمدن مینوسی ها بر اثر فوران آتشفشان ثرا (Thera) در یونان، آسیب‌هایی جدی دیدند.

به علاوه اینکه، باستان‌شناسان بر این عقیده هستند که مینوسی ها در نهایت بر گروهی از قبایل به نام میسنی ها (Mycenaeans) غلبه کردند که این قبایل، در واقع بنیان‌گذاران اولیه یونان بودند. البته بعید به نظر می‌رسد که بحث وجود یا عدم وجود شهر افسانه‌ای آتلانتیس به پایان مشخصی برسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده