خوشبینی ایلان ماسک از خودرو تسلا مدل 3 با ضرر 2 میلیارد دلاری همراه بود | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
تسلا مدل 3

خوشبینی ایلان ماسک از خودرو تسلا مدل 3 با ضرر 2 میلیارد دلاری همراه بود

خوشبینی‌های ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا از میزان تولید اتومبیل الکتریکی تسلا مدل 3 (Tesla Model 3) به این شرکت ضرری نزدیک به 2 میلیارد دلار زد.

متاسفانه پیش‌بینی‌های خوشبینانه ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا باز هم درست از آب درنیامد و این کمپانی در سه ماهه پایانی سال 2017 میلادی تنها 2400 دستگاه خودرو تسلا مدل 3 را به تولید رساند. این درحالیست که ماسک پیش‌تر اعلام کرده بود تا ماه دسامبر میلادی کمپانی تسلا قادر خواهد بود ماهانه 20 هزار دستگاه خودرو تسلا مدل 3 را به تولید برساند. به نظر می‌رسد بار دیگر خوشبینی بیش از حد ماسک کار دست شرکت تحت امر وی داده و آن را با ضرر هنگفتی همراه کرده است.

ضررهای مالی با توجه به سرمایه کلانی که این شرکت در راه ساخت و راه اندازی کارخانه‌های خود خرج می‌کند، یکی از متداول‌ترین چیزها برای این شرکت است. تسلا در سال 2017 با ضرر 1.96 میلیارد دلاری مواجه شده تا در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی، بدترین سه ماهه مالی خود را به ثبت برساند. در سه ماهه پایانی که تا دسامبر ادامه داشت، این شرکت با زیان 675.4 میلیون دلاری مواجه شد که نسبت به ضرر 619 میلیون دلاری سه ماهه پیشینش نیز حتی بیشتر بود. البته همه خبرها هم بد نیست. درآمد شرکت تسلا به لطف فروش اعتباری خودروهای صفر کیلومتر خود به سایر خودروسازان، با رشدی 1 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته حال به 3.29 میلیارد دلار رسیده است.

سپرده‌ی مشتریان این شرکت نیز از 663 میلیون دلار در سال گذشته به 858 میلیون دلار افزایش یافته است که به نظر مربوط به تولید اتومبیل های تسلا رودسترس در سال 2020 و پیش‌فروش تسلا Semi است. با تمام این تفاسیر تسلا اعلام کرده است که در تولید خودرو الکتریکی تسلا مدل 3 با شکست مواجه شده است. تسلا برنامه ریزی کرده بود تا انتهای ماه دسامبر، به طور هفتگی 5 هزار دستگاه خودرو تسلا مدل 3 به تولید برساند، اما آن‌ها در سه ماهه پایانی سال تنها 2400 خودرو را مونتاژ‌ کردند!

وضعیت تولید تسلا مدل 3 در امسال بهتر می‌شود

کمپانی تسلا به سرمایه گذاران خود اعلام کرده است که سال 2018 میلادی، سال متفاوتی برای بخش خودروسازی این شرکت خواهد بود و امیدوار است بتواند رضایت سرمایه گذاران خود را در سطوح بالایی به دست آورد. علاوه بر این، تولید خودرو تسلا مدل 3 نیز با توجه به مهار هزینه‌ها و درآمد این شرکت در سال جاری با افزایش همراه خواهد بود. حال باید دید آیا پیش‌بینی‌های ایلان ماسک برای سال 2018 تسلا درست از آب درخواهند آمد یا خیر! ما منتظر می‌مانیم و امیدواریم که ماسک و شرکت تحت امر وی در این راه موفق باشند.

۲ دیدگاه

  1. خوب شد نخریدما.وگرنه کجبور بودم برا جبران قسمتی از ضرر هاشون پسش بدم خخخخخخخخخ

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*