تسلا مدل 3

خوشبینی ایلان ماسک از خودرو تسلا مدل ۳ با ضرر ۲ میلیارد دلاری همراه بود

خوشبینی‌های ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا از میزان تولید اتومبیل الکتریکی تسلا مدل ۳ (Tesla Model 3) به این شرکت ضرری نزدیک به ۲ میلیارد دلار زد.

متاسفانه پیش‌بینی‌های خوشبینانه ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا باز هم درست از آب درنیامد و این کمپانی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی تنها ۲۴۰۰ دستگاه خودرو تسلا مدل ۳ را به تولید رساند. این درحالیست که ماسک پیش‌تر اعلام کرده بود تا ماه دسامبر میلادی کمپانی تسلا قادر خواهد بود ماهانه ۲۰ هزار دستگاه خودرو تسلا مدل ۳ را به تولید برساند. به نظر می‌رسد بار دیگر خوشبینی بیش از حد ماسک کار دست شرکت تحت امر وی داده و آن را با ضرر هنگفتی همراه کرده است.

ضررهای مالی با توجه به سرمایه کلانی که این شرکت در راه ساخت و راه اندازی کارخانه‌های خود خرج می‌کند، یکی از متداول‌ترین چیزها برای این شرکت است. تسلا در سال ۲۰۱۷ با ضرر ۱.۹۶ میلیارد دلاری مواجه شده تا در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی، بدترین سه ماهه مالی خود را به ثبت برساند. در سه ماهه پایانی که تا دسامبر ادامه داشت، این شرکت با زیان ۶۷۵.۴ میلیون دلاری مواجه شد که نسبت به ضرر ۶۱۹ میلیون دلاری سه ماهه پیشینش نیز حتی بیشتر بود. البته همه خبرها هم بد نیست. درآمد شرکت تسلا به لطف فروش اعتباری خودروهای صفر کیلومتر خود به سایر خودروسازان، با رشدی ۱ میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته حال به ۳.۲۹ میلیارد دلار رسیده است.

سپرده‌ی مشتریان این شرکت نیز از ۶۶۳ میلیون دلار در سال گذشته به ۸۵۸ میلیون دلار افزایش یافته است که به نظر مربوط به تولید اتومبیل های تسلا رودسترس در سال ۲۰۲۰ و پیش‌فروش تسلا Semi است. با تمام این تفاسیر تسلا اعلام کرده است که در تولید خودرو الکتریکی تسلا مدل ۳ با شکست مواجه شده است. تسلا برنامه ریزی کرده بود تا انتهای ماه دسامبر، به طور هفتگی ۵ هزار دستگاه خودرو تسلا مدل ۳ به تولید برساند، اما آن‌ها در سه ماهه پایانی سال تنها ۲۴۰۰ خودرو را مونتاژ‌ کردند!

وضعیت تولید تسلا مدل ۳ در امسال بهتر می‌شود

کمپانی تسلا به سرمایه گذاران خود اعلام کرده است که سال ۲۰۱۸ میلادی، سال متفاوتی برای بخش خودروسازی این شرکت خواهد بود و امیدوار است بتواند رضایت سرمایه گذاران خود را در سطوح بالایی به دست آورد. علاوه بر این، تولید خودرو تسلا مدل ۳ نیز با توجه به مهار هزینه‌ها و درآمد این شرکت در سال جاری با افزایش همراه خواهد بود. حال باید دید آیا پیش‌بینی‌های ایلان ماسک برای سال ۲۰۱۸ تسلا درست از آب درخواهند آمد یا خیر! ما منتظر می‌مانیم و امیدواریم که ماسک و شرکت تحت امر وی در این راه موفق باشند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خوب شد نخریدما.وگرنه کجبور بودم برا جبران قسمتی از ضرر هاشون پسش بدم خخخخخخخخخ