برنده نوبل پزشکی 2020

چارلز رایس ، برنده نوبل پزشکی ۲۰۲۰ تمرکز خود را روی ویروس کرونا گذاشته است

چارلز رایس ، برنده نوبل پزشکی ۲۰۲۰ طی مصاحبه‌ای گفت ویروس کرونا روش انجام پژوهش‌ها و تحقیقات را تحت تأثیر خود قرار داده است.

چارلز رایس (Charles Rice) دانشمند ویروس شناس آمریکایی است، شهرتش را از کشف ویروس هپاتیت سی دارد و به خاطر آن نیز جایزه نوبل پزشکی ۲۰۲۰ را به همراه هاروی آلتر و مایکل هوتون دربافت کرده است. آدام اسمیت (Adam Smit) از سایت «نوبل پرایز» در مصاحبه‌ای با چارلز رایس، برنده نوبل پزشکی ۲۰۲۰ بردن جایزه را به وی تبریک گفت و از او خواست تا به تعدادی از سوالات که توسط سایت در نظر گرفته شده است پاسخ دهد.

نوبل پزشکی 2020

اظهارات برنده نوبل پزشکی ۲۰۲۰

چارلز رایس نیز در جواب تبریک بردن جایزه گفت که من شگفت‌زده هستم. شما نمی‌دانید باید چه حرفی بزنید زمانی که چنین تماس بدون انتظاری دریافت می‌کنید و این واقعا شگفت انگیز است. البته که من درباره پژوهش صحبت نمی‌کنم چون هپاتیت مدت‌ها است که کشف شده و من، مایکل و هاروی را متعجب کرده است. این تحقیقات و پژوهش‌ها لیاقت اعتبار بخشیدن را دارد و باور دارم این پژوهش نماینده‌ای برای بررسی‌های ویروس‌شناسان تاکنون است.

کار کردن با جامعه‌ای که در تقسیم ایده‌های خود بسیار دست و دلباز هستند لذت‌بخش است و نتایج را نهایتا به دارو ختم می‌کند. اما هنوز اطمینان از این که همه با این دارو درمان می‌شوند یا خیر ما را با چالش‌هایی روبه‌رو کرده است که به نظر من این یک واقعیت برای گروه‌های علمی است و می‌تواند نمونه‌ی خوبی باشد برای بررسی‌هایی که در جهت همه‌گیری ویروس کرونا انجام می‌شوند و به تمامی گروه‌هایی که درباره این موضوع تحقیق می‌کنند کمک کند.

من امیدوار هستم تا پژوهش‌هایمان به کنترل ویروس کرونا نیز کمک کند و تأثیرش را به زودی مشاهده کنیم.

نوبل پزشکی 2020

پژوهش‌های دانشگاه راکفلر درباره ویروس کرونا

اخیرا بررسی‌های زیادی در دانشگاه راکفلر درباره این موضوع شده است که به نظرم موضوع جالبی است چون کروناویروس برای ویروس‌شناسان به اولویت تبدیل شده و ما را به آماده کردن مقاله‌ای مجبور کرده است که امیدوارم بتوانند اطلاعاتی در مورد برخی از جنبه‌های ویروس کرونا ارائه بدهند.

فعالیت‌هایی که در جهان درباره کروناویروس می‌شود بسیار نفس‌گیر است و ما نیز تمام وقتمان را به بررسی‌ کرونا اختصاص داده‌ایم. همه این‌ها روش فعالیت‌های علمی را تحت تأثیر خود قرار داده و مشخص کرده است که اگر پژوهشگران با یکدیگر همکاری داشته باشند می‌توانند غیرممکن را ممکن سازند.

نوبل پزشکی 2020

او درباره حواس پرتی‌هایی بعد از گرفتن جایزه نوبل نیز گفت من حدس می‌زنم که این موضوع باعث حواس پرتی من در پژوهش‌ها خواهد شد و باید ایمیلی به گروه پژوهشی بزنم تا به آنها یادآوری کنم که کار بررسی را ادامه دهند. ما باید این را در نظر داشته باشیم که کارهای خود را بعد از گرفتن جایزه نوبل نیز همانند گذشته دنبال کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*