سیستم ماهواره ای پیشرفته

پوتین خبر فروش سیستم ماهواره ای پیشرفته روسیه به ایران را تکذیب کرد

اخیرا خبری مبنی بر فروش سیستم ماهواره ای پیشرفته روسیه به ایران منتشر شد که پوتین، رئیس جمهور روسیه این خبر را تکذیب کرد.

اخیرا روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی و خاورمیانه گزارشی را منتشر کرد که در آن آمده روسیه قرار است به زودی یک سیستم ماهواره ای پیشرفته را به ایران تحویل دهد؛ ماهواره‌ای که بسیار مجهز بوده و می‌تواند حجم زیادی از اطلاعات اهداف مختلف را برای ایران جمع‌آوری کند.

در این گزارش آمده است تحویل ماهواره کانوپوس (Kanopus-V) روسیه به ایران تهدیدی برای اسراییل و آمریکا خواهد بود؛ چراکه این ماهواره از دوربین‌هایی با دقت بسیار بالا بهره می‌برد و ایران به واسطه آن می‌تواند همواره تاسیسات مختلف نظیر پالایشگاه‌های نفتی خلیج فارس، پایگاه‌های نظامی اسراییل و پادگان‌های عراقی که نظامیان آمریکایی در آن حضور دارند را رصد کرده و اطلاعات مهمی را جمع‌آوری کند.

مقامات آمریکایی در این گزارش تاکید کردند طی چند ماه آینده این سیستم ماهواره ای پیشرفته به فضا پرتاب خواهد شد؛ ماهواره‌ای که به یک دوربین پیشرفته با قدرت تفکیک ۱.۲ متر مجهز است و می‌تواند توان فعلی ایران در این حوزه را به میزان چشمگیری افزایش دهد. مقامات آمریکایی دستیابی ایران به این ماهواره را خطر جدی برای منافع اسرائیل و آمریکا دانستند.

تکذیب خبر فروش سیستم ماهواره ای پیشرفته به ایران

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در خصوص گزارش جدیدی که توسط روزنامه واشنگتن پست منتشر شد عنوان کرد روسیه هیچ تصمیمی برای فروش این سیستم ماهواره ای به ایران را ندارد و تمام این خبرها جعلی هستند. رئیس جمهور روسیه در ادامه با تاکید بر این که ایران و روسیه در حوزه‌های فنی و نظامی همکاری دارند گفت:

خبر فروش ماهواره به ایران جعلی است. حداقل من از این موضوع آگاهی ندارم. احتمالا افرادی که در این مورد سخن گفته‌اند، اطلاعات بیشتری دارند. باز هم تاکید می‌کنم این خبر کاملا بی‌معنی و جعلی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*