خودرو الکتریکی Toyota Hilux

پیکاپ تویوتا هایلوکس برقی با نام Revo Bev معرفی شد

نسخه پروتوتایپ از پیکاپ تویوتا هایلوکس برقی Revo Bev همانطور که از نامش هم پیداست، یک نمونه اولیه از وانت پرطرفدار ژاپنی‌ها به حساب می‌آید که به موتور الکتریکی مجهز شده است. در ادامه به هرآنچه که از Toyota Hilux EV می‌دانیم نگاهی خواهیم داشت.

هنوز از معرفی کانسپت تویوتا هایلوکس الکتریکی در تایلند چند روز نمی‌گذرد که سامورایی‌ها، یک سورپرایز دیگر را رو کردند. این خودرو در مراسم سالگرد 60 سالگی تویوتا در کشور تایلند به روی صحنه آمد و تنها تفاوت آن با هایلوکس بنزینی، حذف پیشرانه ICE و جایگزینی آن با یک موتور الکتریکی بود. به هرحال اولین مدل مفهومی از تویوتا هایلوکس EV آن چنان چنگی به دل نمی‌زد پس رییس یاکوزاها خودش به روی استیج آمد تا خبرهای جذابی را به گوش جهان برساند؛ و آن هم چیزی نیست جز معرفی نمونه اولیه از پیکاپ تویوتا هایلوکس آن هم با موتور الکتریکی!

مشخصات فنی احتمالی تویوتا هایلوکس برقی

پیکاپ تویوتا هایلوکس برقی

تنها تصویر منتشر شده از تویوتا هایلوکس EV در کنار آکیو تویودا

آکیو تویودا، مدیرعامل 66 ساله ژاپنی شرکت تویوتا در آخرین حضور خود در برابر رسانه‌ها، یک نمونه اولیه از تویوتا هایلوکس الکتریکی با نام Revo Bev را معرفی کرد اما فعلا در مورد مشخصات فنی و قیمت آن، هیچ اطلاعاتی به صورت رسمی منتشر نشده است؛ پس ما با گردآوری اطلاعات و شایعات از بلاگرهای دنیای خودرو، سعی می‌کنیم تا پیش نمایشی از آنچه که تویوتا هایلوکس الکتریکی Revo Bev خواهد داشت را ترسیم کنیم.

کانسپت هایلوکس الکتریکی در رویداد تایلند تویوتا

در همین ابتدا باید گفت که نمونه نمایشی، به هیچ وجه هندسه‌ی یک پیکاپ برقی را ترسیم نمی‌کند. فرم دستیگره‌های درب، طرح رینگ‌ها، جلو پنجره بزرگ با هواکش‌های متعدد یا حتی هواکش‌های نصب شده بر روی کاپوت و گلگیر جلویی، هیچ نشانی از یک ماشین برقی ندارند و ضریب درگ را به شدت افزایش می‌دهند. طراحان خودرو به کمک شایعات مطرح شده، رندرهای اولیه از پیکاپ تویوتا هایلوکس برقی را به صورت زیر نمایش داده‌اند.

همچنین از آن جایی که شیشه‌های تویوتا هایلوکس برقی Revo Bev به صورت 100 درصد دودی شده‌اند، انتظار داریم که فضای کابین هم دستخوش تغییرات زیادی شود.

خودرو الکتریکی Toyota Hilux - وانت برقی جیلی رادار

وانت برقی جیلی یکی از رقیبان تویوتا هایلوکس EV

اما مشخصات فنی چطور؟ تویوتا هایلوکس مدل 2022 با پیشرانه توربو دیزل 2.8 لیتری خود می‌تواند تقریبا 210 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور را از طریق گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به هر 4 چرخ ارسال کند. تویوتا هایلوکس برقی Revo Bev هم احتمالا در دو تریم متفاوت به بازار خواهد آمد و به دو مدل RWD و AWD مجهز خواهد شد که احتمالا توان هر دو مدل در بازه 250 تا 300 اسب بخار باشد.

همچنین حدس می‌زنیم که قیمت تویوتا هایلوکس الکتریکی Revo Bev با توجه به تریم انتخابی، در محدوده 17 تا 24 هزار دلار نوسان کند. پس با این تفاسیر، می‌توان گفت که پیکاپ برقی جیلی رادار R6 چه از نظر اندازه، قدرت یا قیمت، یکی از رقیبان تویوتا هایلوکس برقی به حساب خواهد آمد؛ هرچند که از نظر اعتبار و برند، به پای تویوتا هم نمی‌رسد! ناگفته نماند که شرکت Toyota طی سال‌های گذشته، سیاست سفتی و سختی را در مقابل ساخت خودروهای تمام برقی اتخاذ کرده بود اما اکنون با معرفی محصولاتی مثل شاسی تمام برقی بلند تویوتا bZ یا حتی هیبریدهای مدرنی مثل پریوس 2023 و خودروهای متفاوتی مثل کانسپت تویوتا کرولا کراس H2 هیدروژنی ، به نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها آینده را در خودروهای الکتریکی می‌بینند و به آن امیدوار شده‌اند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*