گجت اسپاتیفای

کلاه گشادی که اسپاتیفای با فروش این گجت سر مردم گذاشت

گجت اسپاتیفای با نام Car Thing به زودی غیرفعال خواهد شد. جالب این‌که اسپاتیفای هیچ وعده‌ای برای بازگشت وجه مشتریان نیز نداده است.

چندی پیش اسپاتیفای تلاش خود برای وارد شدن به حوزه تولید سخت‌افزار را آغاز کرد؛ اما اندک زمانی کافی بود تا این سرویس استریم موسیقی از تصمیم خود منصرف شده و بر همان حوزه نرم‌افزاری تمرکز کند.

گجت Car Thing حاصل همان دوره کوتاه فعالیت اسپاتیفای در حوزه سخت‌افزار بود که حالا و بنا بر اعلام این شرکت، به‌زودی تمام نسخه‌های این گجت غیر فعال خواهند شد.

گجت Car Thing اسپاتیفای به زودی غیر فعال خواهد شد

Car Thing با اتصال به داشبورد خودرو، موسیقی‌های حساب اسپاتیفای کاربر را پخش می‌کرد و بیشتر به‌عنوان نوعی ریموت کنترل برای نسخه موبایل قلمداد می‌شد.

لازم به ذکر است که اسپاتیفای، تولید این گجت را تنها یک سال بعد از آغاز عرضه عمومی متوقف کرد و حال نیز دو سال بعد از این اتفاق، رسما اعلام کرده که تمام نسخه‌های Car Thing به‌زودی غیرفعال خواهند شد.

برخی از خریداران Car Thing می‌گویند ایمیلی رسمی از اسپاتیفای دریافته‌اند که بر اساس محتوای آن، گجت مذکور در تاریخ 9 دسامبر 2024 مقارن با 19 آذر 1403 غیر قابل استفاده خواهد شد.

گجت Car Thing

جالب این‌که اسپاتیفای هیچ وعده‌ای برای بازگرداندن وجه پرداخت شده توسط خریداران نداده است؛ یعنی نه خبری از بازگشت هزینه در قالب اعتبار اشتراک نرم‌افزار است و نه حتی قرار است پروژه Car Thing متن‌باز شود.

اسپاتیفای فقط به خریداران گجت خود اعلام کرده که باید آن را ریست فکتوری کرده و دور بیندازند یا در بهترین حالت، راهی برای بازیافت آن پیدا کنند. این شرکت همچنین اعلام کرده که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای تولید یا عرضه مدل‌های جدیدی از Car Thing وجود ندارد. گفتنی است که قیمت Car Thing در زمان عرضه، 90 دلار اعلام شده بود.

در گجت نیوز بخوانید:
بهترین سرویس‌ های استریم موسیقی در سال ۲۰۲۴ ویژگی AI DJ اسپاتیفای، یک دی جی شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی را در اختیار شما می‌گذارد قابلیت جدید اسپاتیفای شما را شگفت زده‌ خواهد کرد؛ کامل‌تر از همیشه! پس از اینستاگرام، حالا اسپاتیفای به موزیسین ها اجازه می‌دهد توکن های NFT خود را به نمایش بگذارند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*