آخرین مطالب
0
امروز
آموزش بازاریابی اینترنتی

بهترین منبع آموزش بازاریابی اینترنتی را بشناسید!

وبلاگ نوین به عنوان منبعی برای آموزش بازاریابی اینترنتی ، بهترین مقالات مربوط به این مبحث را به انتشار گذاشته و تمام پیچ و خم‌های بازاریابی دیجیتال را بررسی می‌کند.

آیا ادعای من در تیتر مقاله باعث شد روی این مطلب کلیک کنید؟ واقعا جالب نیست که یک عنوان ساده می‌تواند چنین تاثیری روی شما داشته باشد؟ اگر جوابتان مثبت است، پس مطمئن هستم از خواندن وبلاگی که در این مقاله معرفی می‌شود، لذت خواهید برد. (البته اگر جوابتان منفی هم بود، باز فرق چندانی نمی‌کرد).

خب، حتما می‌خواهید بدانید که منظور من چه وبلاگی است؟ در این مقاله قصد دارم وبلاگ نوین (http://novin.blog) را به شما معرفی کنم. وبلاگ نوین کارش این است که تمام پیچ و خم های بازاریابی دیجیتال را بررسی کند و به قول خود ما، تلاش دارد آن دست مقالات بازاریابی اینترنتی را منتشر کند که نویسندگان خودش، همیشه آرزوی خواندنشان را داشته‌اند.

آیا ادعای من غیر واقعی است؟

قبل از اینکه از ادعای خودم دفاع کنم، بگذارید ببینیم شما چه کسی هستید. من برای این سوال، سه پاسخ دارم:

 1. شما صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید یا قصد دارید یک کسب و کار آنلاین راه بیندازید.
 2. شما یک فرد علاقه‌مند به مباحث بازاریابی، به ویژه بازاریابی اینترنتی هستید و دوست دارید در این مورد آموزش ببینید. به احتمال زیاد، شغلتان هم مرتبط است. مثلا، مسئولیت تولید محتوا برای یک وب‌سایت را به عهده دارید.
 3. شما خودتان مدیر یا کارمند یک شرکت بازاریابی دیجیتال هستید و الان هم از موضع رقیب، مشغول خواندن این مقاله‌اید.

اگر شما در دو دسته اول جا می‌گیرید، پس پاسخ من یک بله محکم است: بله، من در این مقاله می‌خواهم بهترین منبع فارسی در زمینه آموزش بازاریابی اینترنتی (که خودم می‌شناسم) را به شما معرفی کنم.

اگر هم جزو دسته سوم هستید و قصد شما رقابت است، باز هم جوابم مثبت است. منتها باید از شما درخواست کنم که رقابت را فراموش کنید و به چشم یک متحد به وبلاگ نوین نگاه کنید. چرا که قصد ما در نهایت بهتر کردن کیفیت کار خودمان و البته، افزایش دانش مخاطبان در زمینه مباحث بازاریابی هستیم. به این امید که کارمان باعث افزایش محتوای مفید و با کیفیت در اینترنت فارسی شود. (آیا شما هم در همین مسیر حرکت می‌کنید؟)

دلایل من برای اثبات کیفیت کار نوین چیست؟

مطمئنا یک جواب مثبت، آن هم از طرف یکی از نویسنده‌های وبلاگ نوین، چندان قانع کننده نیست. هر چه نباشد، هیچ ماست فروشی ادعا نمی‌کند که ماستش ترش است. پس لازم است که من برای ادعای خود، مدرک هم بیاورم.

در ادامه، دلایل من برای ادعای خودم را خواهید خواند. توجه داشته باشید که از نظر من، این موارد هستند که اساس تولید محتوای خوب را تشکیل می‌دهند و اگر شما هم به تولید محتوا می‌پردازید، با پیروی از آنها می‌توانید کیفیت کار خود را افزایش دهید:

 1. به شخصه می‌بینم که نویسندگان مجموعه، چقدر برای محتوای خود زحمت می‌کشند. در واقع، هر مقاله و محتوایی که در وبلاگ نوین منتشر می‌شود، حاصل ساعت‌ها تلاش بچه‌های تیم تحریریه نوین است.
 2. ما هیچوقت، هیچ مقاله‌ای در زمینه بازاریابی را منتشر نمی‌کنیم، مگر آنکه مطمئن باشیم با اصول درست بازاریابی اینترنتی، هم سو است و به مخاطب خود کمک می‌کند با راهکارهای اصولی، به هدف خود، یعنی افزایش مخاطبان و درآمد برسد. برای رسیدن به این هدف، ما تجارب تیم خود را با مقالات معتبر خارجی‌زبان ترکیب می‌کنیم.
 3. کار اصولی و با کیفیت برای ما ارزشمند است. پس هم خودمان در راستای آن تلاش می‌کنیم، هم مخاطبان خود را تشویق می‌کنیم تا در این مسیر گام بردارند.
 4. در هر مقاله، مهمترین سوال ما این است که آیا این مقاله برای مخاطب مفید است یا نه. اصلا خود ما حاضریم چنین مقاله‌ای را بخوانیم یا نه؟
 5. مهم‌تر از هر چیز، ما می‌دانیم که بازاریابی به چند تکنیک خلاصه نمی‌شود و بدون داشتن درک درستی از مفاهیم، هیچوقت تاثیری که باید را نخواهد داشت. پس همواره تلاشمان این است که قبل از هر چیز، مفهوم را به مخاطب خود منتقل کنیم.
 6. در ضمن، بیایید فراموش نکنیم که خواندن وبلاگ نوین، کاملا رایگان است.

نکته: ادعای من در اینجا، اصلا بدان معنی نیست که کسی نمی‌تواند از وبلاگ نوین بهتر عمل کند. مطمئنا مقالات بازاریابی نوین هم اشکالاتی دارند. حرف من بیشتر جنبه یک گلایه را دارد. اینکه چرا اکثر کسب و کارها (نه فقط در زمینه کاری ما) فقط جنبه مالی کار خود را می‌بینند و هیچوقت حاضر نیستند کیفیت کار خود را بهتر کنند و اطلاعات شفاف و درستی را در اختیار مخاطب قرار دهند.

در وبلاگ نوین چه می‌خوانید؟

هدف نوین این است که در زمینه بازاریابی اینترنتی آموزش دهد. اما نه یک آموزش سطحی و زودگذر. ما در وبلاگ خود، به مباحث مختلف بازاریابی می‌پردازیم و سعی می‌کنیم عمیقا آنها را مورد بررسی قرار دهیم. مباحثی که از اصول کلی بازاریابی (که برای هر کسب و کاری کاربرد دارند) تا تکنیک‌های پیشرفته بازاریابی اینترنتی را شامل می‌شوند.

در ادامه، این مباحث را به شما معرفی می‌کنم:

 • آموزش اصول و روش‌های بازاریابی
 • آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (http://www.novin.com/cat/seo/)
 • آموزش بازاریابی محتوایی
 • آموزش بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
 • آموزش بازاریابی از طریق ایمیل
 • آموزش طراحی رابط و تجربه‌کاربری
 • معرفی و آموزش انواع روش‌های تبلیغات اینترنتی (http://www.novin.com/cat/advertisement/)
 • آموزش تحلیل یک کسب و کار آنلاین

بگذارید یک بار دیگر تاکید کنم که نویسندگان وبلاگ نوین به دنبال آن هستند که مباحث مختلف دیجیتال مارکتینگ را به گونه‌ای شرح دهند تا هر فردی با هر میزان آشنایی از روند بازاریابی اینترنتی (و حتی بازاریابی غیر دیجیتال!) بتواند به خوبی مطلب را درک و از نکات موجود در آن استفاده کند. یعنی یک آموزش به زبان ساده و گام به گام.

مقالات پیشنهادی ما در زمینه بازاریابی اینترنتی

در نهایت می‌خواهم چند مقاله پیشنهادی خود تحریریه نوین را هم به شما معرفی کنم. مطمئنا که این مقالات برای شما مفید هستند و از خواندن آنها لذت خواهید برد:

 • 10 تکنیک عالی روانشناسی برای افزایش مشتری‌ها و فروش
 • نگاهی کوتاه به 101 روش و استراتژی بازاریابی که حتما باید بشناسید
 • داستان یک کسب و کار که با معجزه تولید محتوا نجات پیدا کرد
 • تناقض انتخاب: گزینه‌های کمتر یعنی تصمیم‌گیری راحت‌تر
 • بازاریابی چیست؟ تعریف مارکتینگ از نگاه 15 متخصص
 • آموزش اینستاگرام: چگونه فالوور و لایک‌های بیشتری داشته باشیم؟
 • آموزش لینک بیلدینگ برای افراد مبتدی (در هفت فصل)
 • آموزش بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی (در ده فصل)
 • فرهنگ واژگان بازاریابی دیجیتال
 • 200 فاکتور مهم رتبه بندی وب سایت در گوگل
 • رهبران بزرگ با پرسیدن سوال «چرا» شروع می‌کنند!

کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی

نزدیک بود فراموش کنم. فعالیت آموزشی نوین، فقط به یک وبلاگ خلاصه نمی‌شود. تیم ما علاوه بر تولید محتوا، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش بازاریابی اینترنتی نیز می‌کند. این کلاس‌ها هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شوند.

به علاوه، ما یک پیشنهاد خیلی خوب هم برای شما داریم. مجموعه ما می‌تواند برای اعضای تیم شما یک کلاس خصوصی برگزار کند. این کلاس به آنها کمک می‌کند مفاهیم دیجیتال مارکتینگ را بهتر درک کنند و به راحتی از پس مدیریت امور مربوط به بازاریابی (تولید محتوا، سئو، تبلیغات گوگل و …) بر بیایند.

خدمات آژانس بازاریابی نوین

تمام آنچه تا به اینجا گفته شد، در خصوص آموزش بازاریابی دیجیتال بود. اما شاید شما قصد داشته باشید امور مربوط به بازاریابی خود را برون‌سپاری کنید. ما در این زمینه هم همراه شما خواهیم بود و آماده‌ایم تا در زمینه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال به شما خدمات ارائه دهیم. ساده بخواهم بگویم، ما از شروع کار یعنی طراحی وب‌سایت تا بحث تبلیغات و رساندن کسب و کار شما به ثبات، همراهتان خواهیم بود. (اکثر درآمد شرکت ما هم از این طریق تامین می‌شود. درآمدی که بخشی از آن را صرف تولید محتوای آموزشی می‌کنیم.)

پس در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره‌ای دارید، حتما با شماره 63404-021 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در زمینه راهکارهای بازاریابی مناسب با توجه به حیطه کاری خود، صحبت کنید.

سخن نهایی

من در این مقاله سعی کردم یک معرفی از وبلاگ نوین بنویسم که هم حوصله شما را سر نبرد، هم اینکه به صورت ضمنی، نکات مهم و تاثیرگذار در موفقیت یک وبلاگ (و در کل کسب و کار) را به شما معرفی کند. امیدوارم در این امر موفق بوده باشم و شما از خواندن این متن لذت برده باشید.

در نهایت پیشنهاد می‌کنم همین حالا به وبلاگ نوین به آدرس http://www.novin.com/blog سری بزنید و برای امتحان هم که شده، یکی از مقالات آن را که موضوعش برایتان جالب بود، بخوانید.

پایان رپورتاژ آگهی /.

یک دیدگاه

 1. ممنون

  (3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*