آخرین مطالب
12
امروز

تماشا کنید : فناوری های جدید شهری در نیویورک ، از اینترنت وای فای رایگان تا بیلبورد تبلیغاتی تعاملی

اوایل سال آینده در شهر نیویورک، تلفن های عمومی به هات اسپات های وای فای تبدیل خواهند شد و اینترنت را در اقصی نقاط شهر در دسترس شهروندان قرار خواهند داد.این هات اسپات ها سه متر طول و سی سانتی متر عرض خواهند داشت. این طرح بخشی از پروژه «لینک ان وای سی» است.

nyc-gigabit-Wi-Fi

سرعت اینترنت این ایستگاهها بیست بار بیشتر از سرعت اینترنت منازل خواهد بود و در مجموع، ۲۵۰ دستگاه می توانند از خدمات این کیوسکها در شعاع ۴۵ متری استفاده کنند.

nyc-gigabit-Wi-Fi-1

این ایستگاهها همچنین برای شارژ دستگاهها، دسترسی به خدمات شهری و خط امداد، نقشه های تعاملی و بالاخره برای تلفن به منزل بطور رایگان مورد استفاده قرار گیرند.

nyc-gigabit-Wi-Fi-2

ده هزار کیوسک در جای جای شهر نیویورک قرار داده خواهد شد و انتظار می رود که در طول ۱۲ سال، در نتیجه تبلیغات در این کیوسکها، پانصد میلیون دلار درآمد به صندوق شهر سرازیر شود.

بیلبورد تعاملی در میدان تایمز

digital billboard 1

فن آوری جدید دیگر نیویورک، یک بیلبورد بسیار بزرگ به طول یک زمین فوتبال و عرض یک ساختمان هشت طبقه است که در میدان تایمز نصب شده است. این بزرگترین بیلبورد تبلیغاتی در این شهر است.

digital billboard

هری گگلان، رییس و مدیرعامل شرکت «کلیر چنل» می گوید:

«این بیلبورد مجهز به جدیدترین فن آوری است. دوربین هایی که از رهگذران فیلمبرداری می کنند در این بیلبورد قرار داده شده اند تا مردم بتوانند با صفحه نمایش تعامل کنند. این بیلبورد دارای اپلیکیشن های تلفنهای همراه است، پس می توان با موبایل با آن تعامل کرد. همچنانکه مشاهده می کنید، بهترین کنتراست را در بین اکران های این میدان دارد.»

براساس آمار شرکت «تایمز اسکوئر الینس»، روزانه سیصد هزار رهگذر وارد میدان تایمز می شوند.

منبع : euronews

۲ دیدگاه

  1. خوشبحالشون اگه تو ایران چنین چیزی باشه واقعا فوق العاده میشه اما امان از ایران که مردمش همکاری ندارن برا این کار ها واقعا

    (3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*