مرسدس بنز AMG C63 پرفورمنس مدل 2024

مرسدس بنز AMG C63 پرفورمنس با موتور 2 لیتری، 680 اسب بخار می‌دهد

مرسدس بنز AMG C63 S E Performance – آ ام گ پرفورمنس اس ای مدل 2024 یک سدان سوپر اسپرت هیبریدی است که با موتور 4 سیلندر هیبرید خود می‌تواند بیش از 680 اسب بخار قدرت تولید کند.

دوران موتورهای 8 سیلندر و V12 شاید به پایان رسیده باشد اما پیشرانه های هیبریدی اینجا هستند تا باز هم سمفونی بنزین و اکسیژن را به گوش عاشقان صدای اگزوزها برسانند. در ادامه با یکی از بهترین و قوی‌تری اعضای تازه وارد خانواده آ ام گ یعنی مرسدس بنز AMG C63 S E پرفورمنس مدل 2024 همراه خواهیم بود اما قبل از رسیدن به صحبت‌های فنی، بهتر است به سراغ تیزر رونمایی از این هیولای هیبرید آلمانی برویم و صدای آن را بهتر بشنویم.

معرفی مرسدس بنز AMG C63 S E پرفورمنس مدل 2024

ابتدا از اصلی ترین ویژگی این سدان سوپر اسپرت یعنی پیشرانه هیبرید آن شروع می‌کنیم. در زیر کاپوت این هیولای چهار درب آلمانی، یک پیشرانه 4 سیلندر خطی توربو شارژ 2 لیتری هیبرید را داریم که وقتی به موتور الکتریکی در محور عقبی متصل می‌شود می‌تواند بیش از 680 اسب بخار قدرت و 1020 اسب بخار را تحویل راننده دهد. بنابراین اکنون مرسدس بنز AMG C63 S E Performance مدل 2024 به لطف همین سیستم رانندگی AWD می‌تواند در کمتر از 3.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

ماشین Mercedes Benz S E Performance

البته بد نیست اشاره کنیم که موتور l4 بنزینی در حالت انفرادی فقط می‌تواند 476 اسب بخار قدرت و 545 نیوتن متر گشتاور را تحویل دهد که همین دو پارامتر، لقب قوی‌ترین پیشرانه بنزینی جهان را به آن اعطا می‌کنند. به علاوه این پیشرانه بخش زیادی از افتخارات خود را مدیون سیستم توربو شارژ برقی خود است که چنین چیزی را در ماشین‌های فرمول یک و مرسدس بنز آ ام گ C43 هم دیده بودیم.

ماشین Mercedes Benz S E Performance

مرسدس بنز AMG C63 پرفورمنس مدل 2024

204 اسب بعدی را مدیون موتور الکتریکی در محور عقبی هستیم که قدرت خود را از پکیج باتری‌های 6.1 کیلووات ساعتی دریافت می‌کند. البته این موتور برقی فقط 15 کیلومتر در مدار باقی می‌ماند اما سیستم ترمزهای احیا شوند که از تیم فرمول یک مرسدس بنز قرض گرفته شده‌اند اینجا هستند تا نقش یک نیروگاه برق 100 کیلو واتی را برای باتری‌ها ایفا کنند.

ماشین Mercedes Benz S E Performance

مرسدس بنز AMG C63 S E پرفورمنس مدل 2024 در هر چهار چرخ خود از سیستم ترمزهای احیا شونده استفاده می‌کند و سیستم آن به گونه‌ای است که انگار یک موتور بنزینی با قدرت 134 اسب بخار را فقط برای شارژ کردن باتری‌ها قرار داده باشیم. به علاوه باید اشاره کنیم که مرسدس بنز AMG C63 S E Performance مدل 2024 از سیستم رانندگی با یک پدال هم بهره می‌برد.

مرسدس بنز AMG C63 پرفورمنس مدل 2024

به تمام این موارد، حالت‌های رانندگی معمولی، اسپرت، سوپر اسپرت، بوست و دریفت را هم اضافه کنید. به علاوه باید بدانید که سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب هم می‌تواند به اندازه 2.5 درجه، روی تغییر زاویه آن‌ها تاثیر بگذارد تا از بیش فرمانی جلوگیری کند. در انتهای کار به سراغ قیمت مرسدس بنز AMG C63 S E پرفورمنس مدل 2024 می‌رویم که متاسفانه فعلا هیچ چیزی در مورد آن اعلام نشده است اما با نگاهی به نسل‌های قبلی و در نظر گرفتن امکانات جدید در این نسخه، باید بگوییم که احتمالا قیمت آن در بازه 80 تا 110 هزار دلار قرار خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*