آخرین مطالب
22
امروز

McLaren 3D پرچمدار ويندوز فون توليد نخواهد شد

امروز خبر بدی برای هواداران ویندوزفونی که مشتاقانه منتظرعرضه مدلی که ابتدا با عنوان Goldfinger از آن یاد می شد، و سپس به McLaren تغییر نام یافت، منتشر شد .این پرچمدار قرار بود در اواخر سال جاری در میان سه اپراتور بزرگ در آمریکا همراه با بهره گیری از تکنولوژی تاچ سه بعدی عرضه شود.

اما طی گزارشی که در روز دوشنبه منتشر شد، به نظر می رسد مایکروسافت از عرضه این گوشی منصرف شده و دیگر آن را راهی بازار نخواهد کرد .
این گزارش در حالی منتشر شد که مایکروسافت اعلام کرده بود 18 هزار کارمند خود را به زودی اخراج خواهد کرد. اما گویا تصمیم به برکناری مک لارن هفته های پیش مطرح شده بود و حذف این پروژه از فعالیت های مایکروسافت هیچ ارتباطی به جریان اخراج کارمندان این شرکت ندارد.
هفته پیش این سوال مطرح شده بود که آیا حذف جایگاه های شغلی به منزله ی پایان عمر این دستگاه می باشد.عده ای بر این باورند که حذف این پروژه به دلیل آن است که هزینه تولید اسمارت فون های ویندوز فونی به نحو چشمگیری استانداردهای بودجه بندی که حسابداران کمپانی ردموندی تعیین نموده اند، را رد کرده است.

McLaren-3D-windows-phone-1

نظریه دیگری که در رابطه با این مسئله مطرح شده، این است که مایکروسافت در به کارگیری فناوری تاچ سه بعدی در پرچمدار جدید خود طی مراحل اولیه طرح خود با مشکل مواجه شده است.
اسمارت فون مک لارن بر اساس فناوری به کار گرفته شده توسط مایکروسافت در کنسول های بازی ویدیویی کینکت ، انتظار می رفت از سنسورهای بدون دوربین برای کنترل حرکات استفاده کند.
این گوشی قرار بود بدون فشار دادن هیچ دکمه ای، حرکات فردی که آن را در دست گرفته است تشخیص دهد، البته هنوز معلوم نیست کدام قسمت از این پروژه در دیگر محصولات به حیات خود ادامه خواهد داد.
قسمتی از فناوری تاچ سه بعدی مایکروسافت، Mixview نام دارد، که با نگه داشتن انگشت بر روی یک کاشی آن را به تعداد زیادی کاشی های کوچک تبدیل می نماید.
حذف این پروژه، تبعات منفی زیادی را برای مایکروسافت در پی خواهد داشت. چراکه با از میدان به در کردن مک لارن، این غول نرم افزاری دیگر امسال برنامه ای برای عرضه پرچمداری که برای رقابت با آیفون 6 و گوشی جدید بلک بری حرفی برای گفتن داشته باشد، نخواهد داشت.

منبع : PhoneArena

یک دیدگاه

  1. ویندوز فون خوب اومد ولی مث اینکه افتاده به سراشیبی…
    (شانستو امتحان کن شاید برنده شدی
    http://MyTrip.Avajang.com/?Ref=37325)

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*