همکاری هواوی و لایکا برای بهبود استانداردهای عکاسی گوشی های هوشمند | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
همکاری هواوی و لایکا

همکاری هواوی و لایکا برای بهبود استانداردهای عکاسی گوشی های هوشمند

در سال‌های اخیر با همکاری هواوی و لایکا (Leica)، دوربین گوشی های هوشمند Huawei با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همچنین به کارگیری هوش مصنوعی، به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای رسیده و توانسته رقبا را به چالش بکشد.

دوربین یکی از موارد بسیار مهم در گوشی های هوشمند تعریف می‌شود و بالطبع یکی از مهم‌ترین نکات فروش برای مصرف‌کنندگان است. در طول 2 سال گذشته، HUAWEI با به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا و همکاری استثنایی خود با رهبر بازار لنزهای حرفه‌ای دنیا یعنی Leica و همچنین به کارگیری فناوری هوش مصنوعی یا AI، به طور قابل ملاحظه‌ای توانسته است با رقبای خود به رقابت بپردازد و به همین ترتیب در هر نسل تجارب بسیار زیادی را کسب کند.

آغاز همکاری هواوی و لایکا با P9

همکاری هواوی و لایکا از P9 شروع شد. همکاری شرکت Leica با رونمایی از دوربین عکاسی دوگانه خود، ارائه حالت‌های رنگی و تک‌رنگ و جلوه‌های تصویری با کیفیت بالا برای به دست آوردن کیفیت هنری و تعریف مجدد عکاسی تلفن همراه، اتفاقی بود که در P9 رقم خورد. سبک تصویربرداری فیلم Leica، که تصویر بصری نقاشی روغن را نشان می‌دهد، در ابتدا برای گوشی P9 درست شد. سبک لایکا رنگ کلی عکس را مانند یک نقاشی رنگ‌روغن نشان می‌دهد. انتقال رنگ طبیعی بوده و جزئیات بخش‌های کم‌نور نیز به خوبی مورد توجه قرارگرفته است.

همکاری هواوی با لایکا

نسل دوم دوربین Leica

HUAWEI Mate 9 دارای نسل دوم دوربین دوگانه لایکا با سنسور 12 مگاپیکسل RGB و سنسور تک‌رنگ 20 مگاپیکسل بود. سنسور RGB رنگ‌های واضح‌تری را پردازش می‌کند در حالی که سنسور تک‌رنگ جزئیات دقیق‌تر را ثبت می‌کند.

HUAWEI با افزایش تراکم پیکسل دوربین 12 مگاپیکسلی مونوکروم تا 20 مگاپیکسل توانست به زوم دوربین دوگانه بدون افت کیفیت در Mate 9 برسد. با تقویت دوربین 20 مگاپیکسلی تک‌رنگ در کنار حفظ جزئیات دوربین 12 مگاپیکسلی، اطلاعات رنگی که توسط این دو دوربین گرفته شده است، HUAWEI را برای اولین بار با زوم کاملا شفاف دو برابری روبرو کرده که به وضوح می‌توان گفت یکی از محدودیت‌های همیشگی کاربران در تصویربرداری را برطرف کرده است.

دستیابی به موفقیت در عکاسی پرتره

P10 برای عکاسی پرتره، ایجاد حالت عمودی، معرفی دقیق تشخیص چهره سه بعدی، حالت نور پویا و پیشرفت‌های طبیعی پرتره برای تولید عکس‌های هنری خیره‌کننده دقت عمل بسیار زیادی به‌کار گرفت. این یک گام انقلابی در زمینه عکاسی پرتره بوده است و عکاسی از گوشی هوشمند بسیار طبیعی‌تر و بهتر شد.

همکاری هواوی با لایکا

P10 با دستیابی به حالت پرتره لایکا پیشرفت کرد که همچنان با استفاده از ویژگی‌هایی چون جلوگیری از تار شدن، ثبت تصاویری تک‌رنگ، دقت رنگ و زوم برای رسیدن به بهترین کیفیت عکس ادامه می‌دهد. از طریق تکنیک تشخیص سه بعدی یا 3D هواوی می‌تواند به طور کامل از ویژگی‌های اساسی چهره‌ها شامل اطلاعات اطراف مرزهای چهره و محاسبه اطلاعات اضافی نور هوشمند استفاده کرده به طوری که بتوان به تصویر و صورت فرد، عمقی کاملا واقعی را اضافه نماید. لازم به ذکر است که الگوریتم‌های افزایش‌دهنده کیفیت پوست صورت توسط مرکز تحقیقات زیبایی‌شناسی هواوی در فرانسه طراحی شده است تا طیف رنگی درستی را برای اقوام مختلف ثبت کرد.

از عکاسی سنتی به عکاسی هوشمند

آخرین محصول همکاری هواوی و لایکا ، محصولات سری HUAWEI Mate 10 هستند. با اضافه شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی، تجربه عکاسی هوشمند به اوج خود رسید. با استفاده از تشخیص تصویر، می‌توانید به طور خودکار بهترین تنظیمات نوری را برای تصویر یا اشیا و صحنه‌های مختلف تولید کنید، که ترکیبی از پردازش داده‌های بزرگ و بهینه‌سازی زیبایی‌شناسی حرفه‌ای است. علاوه بر این، دوربین در Mate 10 می‌تواند یاد بگیرد عکس‌های تلفن همراه را بهتر کند و تجربیاتی رقم بزند که مصرف‌کنندگان برای استفاده بیشتر ترغیب شوند. در Mate 10 یک بار دیگر پیشرفت تکنیکی بزرگی را برای عکاسی گوشی‌های هوشمند با همکاری هواوی و لایکا شاهد هستیم.

همکاری هواوی با لایکا

با ترکیب یک سنسور 12 مگاپیکسلی RGB با سنسور 20 مگاپیکسلی تک‌رنگ، دوربین‌های دوگانه HUAWEI Mate 10 جدید با Lieca هماهنگ شده‌اند که دارای زوم بدون افت کیفیت، تثبیت‌کننده تصویر نوری و لنز با بزرگ‌ترین گشودگی دیافراگم جهان f/1.6 است. لازم به اشاره است که سری Mate 10 نیز دارای ضبط ویدیویی 4K بوده و فناوری جدید AI به دوربین نیز خیره‌کننده است. این ویژگی زمانی قدرت خودش را به کمال می‌رساند که با تشخیص صحنه و شی اجازه می‌دهد تا گوشی هوشمند به طور خودکار تنظیمات دوربین را بر اساس بهترین حالت عکاسی انتخاب کند.

با این نگاه می‌توان نتیجه‌گیری کرد که همکاری هواوی و لایکا به نوعی موجب افزایش انتظارات از کارایی دوربین های تلفن های همراه و گوشی های هوشمند شده است.

یک دیدگاه

  1. این لامصب فقط میخواد تک تاز باشه
    هواوی شیره

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*