آخرین مطالب
14
امروز

الون ماسک : اپل قبرستان تسلاست ، هرکه را اخراج می کنیم اپل استخدامش می کند !

مدتی است که می شنویم اپل در حال استخدام استعدادهای شرکت خودروسازی تسلا برای کار در بخش تازه تاسیس خودروی خود می باشد.اما اظهارات جدید مدیر عامل تسلا الون ماسک ، داستان تازه ای را رقم زده است.وی به تازگی در گفتگو با یک مجله آلمانی گفته است که ما همواره یک جوک در تسلا داریم اینکه اپل، قبرستان تسلاست و اینکه اگر نمیتوانید در تسلا دوام بیاورید بروید در اپل کار کنید.او تاکید کرد که این شوخی نیست و واقعا در شرکتش چنین چیزی وجود دارد و درواقع هرکه را تسلا اخراج می کند ، اپل استخدامش می کند !

ماسک در عین حال تیغ انتقادش را به سمت خود اپل هم روانه کرد و گفت :

صنعت خودرو در مقایسه به تلفن همراه بسیار پیچیده‌تر است. شما نمی‌توانید به یک شرکت سازنده مثل فاکسکان مراجعه کنید و بگویید برای من یک خودرو بساز. هر چند برای اپل خودرو به طور مطقی آخرین چیزی است که می‌تواند نمادی از نوآوری باشد اما یک قلم جدید یا آی‌پد بزرگتر به تنهایی نمی‌تواند این ارتباط ( بین تکنولوژی و خودرو) را ایجاد کند.

صحبت‌های الون ماسک یادآور صحبت‌های سال ۲۰۰۶ اد کالیگان مدیرعامل وقت شرکت PALM بود که در  جملاتی طعنه آمیز درباره شایعات مربوط به ساخت تلفن توسط اپل گفت: بچه‌های کامپیوتری نمی‌توانند این فضا ( تلفن همراه) را درک کنند و در آن کاری انجام بدهند. یک سال بعد اپل نخستین آیفون خود را معرفی کرد.

شرکت پالم که در آن زمان یکی از نوآورانه‌ترین شرکتهای سازنده موبایل به حساب می‌آمد  هم اکنون از صنعت تلفن همراه حذف شده است.احتمالا کالیگان نباید در آن زمان حرفی در مورد چیزی می‌زد که هنوز ندیده بود و شاید قضاوت الون ماسک هم بسیار زودهنگام باشد.

منبع : theverge

یک دیدگاه

 1. حرف این بابا شاید درست باشه
  ولی یه چیزی رو نادیده گرفته
  اونم اینکه
  اپل تو ساخت خودروی الکترویکی داره با بی ام دبیلو آلمانی همکاری میکنه
  اپل اگه تنها بود، حرفش رو قبول میکردم، راست میگه…اما خب اپل نشون داده متوجه این موضوع هست و واسه همینه رفته با این خودروساز شهیر همکاری کرده، این دوتا کنار هم قرار بیگیرن دیگه به راحتی حرف این بابا قابل قبول نیست…
  ببینیم چی میشه

  (-2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*