آخرین مطالب
13
امروز
عکس های سلفی

عکس های سلفی در آینده برای کاربردهای بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند

تحقیقات جدید بیانگر آن است که در آینده، عکس های سلفی تنها یک عکس معمولی نخواهند بود و برای کابردهای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پیشگویی یک آینده‌شناس و یک نظرسنجی از بین 6 هزار و 500 کاربر نشان می‌دهد که افراد در آینده از دوربین جلوی گوشی موبایل خود برای کاربردهای متنوعی مانند بانکداری، خرید، مراقبت‌های بهداشتی و مراودات اجتماعی استفاده می‌کنند.

امروزه بیش از یک سوم مشتریان از این که بانک‌ها به جای رمز بانکی از سلفی استفاده کنند، احساس امنیت بیشتری می‌کنند. این در حالیست که بیش از یک چهارم افراد ترجیح می‌دهند به جای مراجعه حضوری، پزشک خانوادگی‌شان را از طریق دوربین سلفی یا گفتگوی ویدیویی ببینند.

عکس های سلفی

بر اساس تازه‌ترین گزارش Sony Mobile، با گذشتن سلفی از مدی زودگذر و کم‌اهمیت و تبدیل به پدیده‌ای در حوزه فناوری، دوربین ‌های تلفن هوشمند می‌توانند موجب تغییر و تحول در چندین حوزه شوند. این گزارش، همراه با تحقیق انجام‌شده توسط Futurizon منتشر شد که براساس نظرسنجی از 6 هزار و 500 مصرف‌کننده‌ی اروپایی در کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا تهیه شده و نشان‌دهنده‌ی آن است که مصرف‌کنندگان آماده پذیرش کاربردهای بالقوه متعددی برای تصویربرداری با دوربین هستند.

Sony Mobile با همکاری دکتر «یان پیرسون»، آینده‌شناس مطرح، تعدادی از حوزه‌هایی را که احتمال به‌کارگیری تصویربرداری موبایل و سلفی به‌عنوان عملکردی وابسته به فناوری در آینده در آن‌ها بیشتر است، مورد بررسی قرار داد. این کاربردهای بالقوه، طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود؛ از پارک تفریحی «سلفی-سواران» که به ماجراجویان بی‌باک امکان ضبط تجربه‌هایشان در سوار شدن به رولرکوستر را می‌دهد، تا خریدارانی که تنها با لمس یک دکمه از آن به‌عنوان «دستیار شخصی مجازی» برای پرو چندین لباس استفاده می‌کنند. پس از شناسایی این کاربردها، بیش از 6 هزار و 500 مصرف‌کننده، دیدگاه‌هایشان را درباره تکامل عکس های سلفی به‌عنوان روندی اجتماعی ارائه کرده و اشتیاقشان را به این کاربردهای بیشتر از تصویربرداری موبایل، ابراز کردند.

عکس های سلفی

جیسون اسمیت، معاون خاورمیانه و آفریقای ‏Sony Mobile‏ در این باره گفت:

این پروژه به ما حسی واقعی از چگونگی تحول عکس های سلفی و تماس ‌های ویدیویی و این که چطور توانسته‌اند بسیاری از حوزه‌های مختلف را دگرگون سازند، داده است. ما در Sony Mobile با دو وظیفه اصلی مواجهیم؛ طراحی تلفن ‌های هوشمندی که زندگی مصرف‌کنندگان امروز را ساده‌تر می‌کنند و هم‌زمان نگاه به آینده و مشارکت در هدایت نوآوری‌‌ها و تغییرات. ما همیشه تصویربرداری را به‌عنوان عملکردی کلیدی در قلب تلفن ‌های هوشمند دیده‌ایم و در حال حاضر هم  فناوری دوربین جلوی Xperia XZ را برای عکس‌‌هایی با کیفیت برتر ارتقا داده‌ایم. از این رو دریافتن آمادگی پذیرش طیف گسترده‌ای از کاربردهایی‌ که زندگی روزمره ما را بهبود می‌بخشد از سوی مصرف‌کنندگان، بسیار هیجان‌انگیز است.

کاربردهای عکس های سلفی در پنج سال آینده

بر اساس این گزارش 10 شیوه‌ای که به باور مصرف‌کنندگان عکس های سلفی‌ می‌توانند در پنج سال آینده متحول شوند، به‌شرح زیر است:

عکس های سلفی

1- مراودات اجتماعی: سلفی‌گرفتن با دوستانتان برای دریافتن اینکه واقعا چه فکر می‌کند.

2- پزشکی: بیش از یک‌ چهارم مردم ترجیح‌ می‌دهند در وهله اول، پزشک خانوادگی‌شان را از طریق سلفی یا تماس ویدیویی ببینند.

3- بانکداری برای نسل سلفی: نزدیک به نیمی از افراد 25 تا 34 ساله دسترسی به بانکشان از طریق «گذرواژه سلفی» را ایمن‌تر حس می‌کنند.

4- تفریح: حدود نیمی از علاقه‌مندان به ماجراجویی دوست دارند «سلفی‌کوستر» (رولرکوستری که کنترل ضبط تجربه رولرکوسترسواری را در اختیار شما قرار می‌دهد) را تجربه کنند.

عکس های سلفی

5- در باشگاه ورزشی / تناسب اندام: عکس های سلفی‌ که با هوش مصنوعی برای ثبت پایش بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ مانند آزمایش ضربان قلب و حتی پیشنهاد بهبود فنون و میزان دقت حرکات انجام‌ داده‌ شده.

6- لباس‌های سفارشی: گرفتن عکس سه‌بعدی از بدن برای دوخت لباس‌های سفارشی.

7- در فروشگاه: استفاده از دوربین تلفن هوشمندتان با لمس یک دکمه برای امتحان لباس‌های مختلف که مناسب شکل بدن شماست.

8- واحد پول اجتماعی: پرداخت برای ورود به سینما یا جاذبه‌های توریستی از طریق سلفی.

عکس های سلفی

9- ربات‌ها: استفاده از تلفن هوشمندتان برای کنترل پهپادها یا ربات‌ها برای سلفی‌ گرفتن از دیگران یا مناطق صعب‌العبور.

10- خانه: استفاده از سلفی برای ایمن‌‌سازی و دسترسی به خانه‌ها و خودروهای ما.

دکتر یان پیرسون، آینده‌شناس و تهیه‌کننده گزارش آینده عکس های سلفی‌ گفت:

نمایش تحول سلفی ‌ها و تصویربرداری با تلفن هوشمند با تیم Sony Mobile از طریق این گزارش، بسیار جذاب بود. ولی دلگرم‌کننده‌تر از آن واکنش‌های مصرف‌کنندگانی بود که آمادگی خود را برای پذیرش طیفی از کاربردهای آتی عکس های سلفی و تماس‌ های ویدیویی نشان دادند. نتایج به‌طور واضح نشان‌دهنده‌ی آن است که سلفی‌ها به‌خوبی در راه دگرگون ‌شدن از مدهای زودگذر کم‌اهمیت به پدیده‌ای وابسته در حوزه فناوری‌ هستند و خوراک فکری برای تعدادی از صنایع. قابلیت‌های بالقوه فراوان است و تماشای تحقق آن‌ها در سال‌های آتی بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

یک دیدگاه

  1. اینجا سونی اونجا سونی همه جا سونی ??

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*