گوشی مفهومی ویوو APEX معرفی شد؛ رویای یک گوشی تمام صفحه واقعی | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
گوشی مفهومی ویوو APEX

گوشی مفهومی ویوو APEX معرفی شد؛ رویای یک گوشی تمام صفحه واقعی

گوشی مفهومی ویوو APEX در نمایشگاه MWC 2018 به نمایش درآمد. این گوشی کاملا بدون حاشیه بوده و نسبت ابعاد 98 درصدی صفحه به بدنه را ارائه می‌دهد. در ادامه با این گوشی مفهومی بیشتر آشنا شوید.

در سال 2016، شیائومی می میکس آغازکننده‌ی یک طراحی جدید بزگ برای تاریخ گوشی های هوشمند بود. نمایشگرهایی با نسبت 18:9 از آن زمان به وجود آمدند؛ نمایشگرهایی که حالا دیگر حاشیه‌های بزرگ قدیمی را در بر نمی‌گرفتند. در ادامه محصولات بیشتری را شبیه به می میکس دیدیم و گاهی اوقات نیز محصولاتی همچون آیفون ایکس با نمایشگر عجیب و غریبی که داشت عرضه شدند. با این حال یک گوشی به معنای واقعی بدون حاشیه هنوز تنها در تفکرات ما می‌گنجد و بسیاری از ملاحظات فنی و عملی جلوی این طراحی را می‌گیرد. اما حالا کمپانی ویوو با گوشی مفهومی ویوو APEX نشان داده است که راه حل این مشکل را پیدا کرده و می‌خواهد یک محصول کاملا بدون حاشیه را روانه بازار کند.

اینگونه به نظر می‌رسد که ویوو جزو آن دسته کمپانی‌های پیش و پا افتاده چینی نیست؛ آن‌ها نخستین شرکتی بودند که از اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر ساخت سینپتیکس گوشی ویوو ایکس 20 پلاس UD خود استفاده کردند. حال آن‌ها می‌خواهند از تکنولوژی مدرن‌تر این اسکنر استفاده کنند که به جای یک تکه کوچک، نصف صفحه نمایش را به اسکنر اثر انگشت تبدیل می‌کند. این به یکی از مهم‌ترین نگرانی کاربران در ارتباط با اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر مربوط می‌شود، چرا که در حال حاضر محل تشخیص دهنده اثر انگشت شما تنها به یک قسمت کوچک از صفحه محدود می‌شود.

گوشی مفهومی ویوو APEX

اسکنر اثر انگشت نصف صفحه گوشی مفهومی ویوو APEX را تشکیل می‌دهد

پس گوشی مفهومی ویوو APEX راه حل این مشکل را در اختیار دارد. این گوشی جذاب، فاقد هرگونه حاشیه در اطراف خود است و حتی در بالا و پایین آن نیز هیچ حاشیه‌ی اضافی دیده نمی‌شود. و حالا کاربران، طراحان و حتی کمپانی‌های سازنده حالا می‌توانند نه تنها در تفکرات خود، بلکه به عنوان یک محصول عملی بتوانند با یک گوشی کاملا بدون حاشیه ملاقات کنند. بزرگ‌ترین مشکلی که با نمایشگرهای کاملا بدون حاشیه وجود دارد، درواقع نیازمندی به کمی حاشیه برای استفاده از سنسورهایی همچون اسپیکر جلو گوشی و دوربین سلفی است. شیائومی مشکل اسپیکر را با حذف فیزیکی آن از روی قاب و استفاده از یک اسپیکر سرامیک پیزوالکتریک که صدای آن از داخل نمایشگر به بیرون منعکس می‌شد حل کرد. ویوو نیز می‌خواهد از چنین تکنولوژی به نام Screen SoundCasting استفاده کند تا بر روی این گوشی نیز صدا، از داخل نمایشگر به بیرون ساطع شود. ویوو همچنین از یک سیستم جدید برای اسپیکر جلویی استفاده کرده است که شامل DAC یکپارچه و ادغام 3 آمپلی‌فایر در 1 آمپلی‌فایر می‌شود تا کمترین فضای ممکن اشغال شود.

دوربین جلو کجاست؟

اما دوربین جلو چه می‌شود؟ برخی از کمپانی‌ها نظیر اپل و اسنشال برای حل این مشکل قسمتی از نمایشگر را بریده‌اند و در آنجا از دوربین استفاده کرده‌اند. ویوو راه حل ساده‌ای را در پیش گرفته است. یک دوربین جلو 8 مگاپیکسلی در داخل گوشی مفهومی ویوو APEX تعبیه شده است و زمانی که قصد استفاده از آن را داشته باشید در عرض 1 ثانیه به بیرون خواهد آمد. این تاخیر 1 ثانیه‌ای هرچند ایده آل نیست، اما با توجه به اینکه عکس سلفی از حساسیت زمانی کمتری نسبت به عکس‌های معمولی با دوربین پشتی برخوردار است، این مدت زمان قابل قبول به نظر می‌رسد.

گوشی مفهومی ویوو APEX

در مجموع این گوشی می‌تواند نسبت ابعاد صفحه به بدنه تا حدودی 98 درصدی را به ارمغان بیاورد. سخت است بگوییم که این محصول هنوز کامل است، چرا که یک گوشی مفهومی بوده و باید منتظر بهبود بخشیدن آن توسط ویوو باشیم. هیچ عجله‌ای برای فروش گوشی مفهومی ویوو APEX نیست و مشخص نیست چه زمانی روانه بازار خواهد شد. به نظر می‌رسد طی هفته‌های آینده اطلاعات کامل‌تری از این گوشی جذاب بدون حاشیه به بیرون درز پیدا خواهد کرد.

معرفی گوشی مفهومی ویوو APEX‌

۲ دیدگاه

  1. دردش تو سر سونی

    (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*