آخرین مطالب
9
امروز

تماشا کنید : ماشین لباس‌شویی پدالی Drumi ، سلامتی و پاکیزگی را به شما هدیه می کند

امروزه افراد زیادی برای سلامتی و ورزش در منزل از وسایلی همچون تردمیل و دوچرخه استفاده می کنند.در واقع برای حل مشکل چاقی، مجبوریم ورزش کنیم، خسته شویم و شست‌و‌شوی لباس را به ماشین‌های امروزی بسپاریم. ماحصل این روش نادرست، آلودگی زیست‌محیطی است که در اثر تولید جریان الکتریسیته به زمین هدیه می‌شود. اما ماشین لباس‌شویی پدالی Drumi روش جالبی دارد، هم ما را به ورزش وادار می‌کند و هم آلودگی اضافی ایجاد نمی‌کند.

drumi-washing-machine1

بله، این ایده هم جدید نیست و قبلاً در محصولی به اسم GiraDora مطرح شده است. محصولی که فراتر از نمونه‌ی اولیه نرفت اما حالا چیزی شبیه آن به تولید انبوه نزدیک می‌شود. Drumi نام ماشین‌لباسشویی ۱۲۹ دلاری است که برای شستن لباس‌ها نه تنها به انرژی الکتریکی نیاز ندارد بلکه در تندرست ماندن آدمی هم قدمی هر چند کوچک برمی‌دارد.

درومی ماشین‌لباس‌شویی واقعاً سبزی است. کسانی که در نقاط دورافتاده زندگی می‌کنند، دوست‌داران محیط زیست و افرادی که در سفر به عمیق‌ترین نقاط طبیعت، با درومی نیازی به انرژی الکتریکی ندارند.درومی فقط ۲۲ اینچ یا حدود ۵۶ سانتی‌متر ارتفاع دارد، ۷ قطعه لباس با وزنی در حدود ۵ پوند (حدود ۲.۵ کیلوگرم) در آن جا می‌شود. البته اگر شلوار جین در میان البسه باشد، فقط یک شلوار درون آن جای می‌گیرد. به هر حال شستن دستی شلوار جین هم مشکل است. ۵ لیتر آب و در نهایت شوینده به لباس‌ها اضافه می‌شود و از این پس نوبت ورزش کردن است.

drumi-foot-powered-washing-machine

برای شست‌وشوی پوشاک باید حدود ۵ دقیقه پا بزنید! بخش میانی می‌چرخد و لباس‌ها تمیز می‌شوند. پس از آن با فشار دکمه‌ای، مراحل آب کشیدن آغاز می‌شود. باید کمی آب اضافه کنید و مجدداً پا بزنید!

کمپانی Yirego که طراح این لباس‌شویی جالب است می‌گوید مصرف آب در این ماشین لباس‌شویی حدود ۸۰ درصد کمتر از ماشین‌های معمولی است و قابلیت استفاده از شوینده‌ی مایع، پودری و جامد را دارد.

قیمت این لباس شویی جالب ۱۶۹ دلار تعیین شده و هم اکنون با ۴۰ دلار تخفیف یعنی به قیمت ۱۲۹ دلار از طریق وب سایت سازنده قابل پیش خرید می باشد.زمان تحویل محصول به خریداران هم جولای سال ۲۰۱۶ اعلام شده است.

منبع : digitaltrends

درباره آیدا صالحی

آیدا صالحی در رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر تحصیل کرده و عاشق تکنولوژی و مباحث علمی است.طراحی وب سایت ، برنامه نویسی و ترجمه متون انگلیسی هم از دیگر فعالیت های او می باشد.وی به عنوان نویسنده در وب سایت گجت نیوز مشغول فعالیت است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*