آخرین مطالب
0
امروز

بازار موبایل کشور کساد است !

بازار محصولات فناوری از جمله رایانه، لپ‌تاپ و سایر تجهیزات رایانه‌ای طی ماه‌های اخیر دچار رکود شدیدی در کشور بوده است.با این وجود به دلیل نیاز بالا به گوشی های هوشمند و عرضه پی در پی مدل های جدید به بازار ، انتظار می رفت که دست کم فروش تلفن همراه دچار رکود نشود.اما رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و تجهیزات جانبی اکنون خبر از کسادی بازار گوشی های موبایل در کشور می دهد.

افشار فروتن – رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و تجهیزات جانبی -در این باره تاکید دارد: اکنون بازار موبایل هم به همین کسادی دچار شده و فعالان این بخش در موارد متعدد، برای رضایت مشتری حتی در مقطعی که بازار ارز دچار نوسان شد هم قیمت گوشی‌های تلفن همراه را بالا نبردند.

او همچنین عنوان کرد: اکنون شاید فعالان این بخش محصولات خود را با کمترین سود به عرضه برسانند، اما با این حال همچنان رونق چندانی در صنف دیده نمی‌شود و همکاران ما برای بهتر شدن شرایط بازار به انتظار نشسته اند.

به گفته فروتن در شرایطی که نرخ ارز دچار ثبات شود و فروشنده و مصرف‌کننده بدانند که در آینده در بازار تغییری در شرایط ایجاد نمی‌شود، احتمال رونق گرفتن شرایط بیشتر است.

وی در خصوص دلایل کسادی نیز اظهار کرد: قبلا هم این شرایط وجود داشت، اما اکنون این وضع وخیم‌تر شده است و شاید بهبود شرایط به یک شوک نیاز دارد. اکنون به نظر می‌رسد شرایط فروش به گونه‌ای است که فاقد جذابیت‌های کافی است و مردم را به خرید ترغیب نمی‌کند، اما در صورتی که شوکی به بازار وارد شود می‌توان رونق نسبی در بازار را داشت.

فروتن در پایان اظهار امیدواری کرد: تاثیرات لغو تحریم‌ها در آینده‌ای نه چندان دور موجب بهبود شرایط این بازار شود.

منبع : isna

یک دیدگاه

  1. امیدواریم این شوک مثلا دلار ۴۵۰۰ تومنی نباشه.
    در هر صورت، همین که مسولان می فرمایند بازار نیاز به شوک داره باید گفت‌؛
    خدا بخیر کنه!

    (12)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*