آخرین مطالب
7
امروز
نقشه فاکسکان بعد از خرید شارپ چه خواهد بود؟

نقشه فاکسکان بعد از خرید شارپ چه خواهد بود؟

پس از چهار سال تلاش بی‌وقفه بالاخره فاکسکان توانست کمپانی ژاپنی شارپ را خریده و به زیرمجموعه‌ی خود تبدیل کند، اما سؤال اصلی اینجاست که نقشه فاکسکان بعد از خرید شارپ چه خواهد بود؟

کمپانی شارپ به خاطر ساخت صفحات نمایشگر معروف است و تقریباً اکثر ایرانی‌ها با تلویزیون‌های خاطره ساز شارپ آشنایی دارند. بی‌شک اگر اخبار ما را دنبال کرده باشید از این موضوع مطلع هستید که این شارپ توسط فاکسکان به قیمت 388.812 میلیارد ین معادل 3.42 میلیارد دلار خریداری شد.

جالب است بدانید که از این مبلغی که نزدیک به 390 میلیارد ین است 200 میلیارد آن برای خرید بخش ساخت صفحات اولِد (OLED) در نظر گرفته‌شده است. شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید هدف از خرید شارپ توسط کمپانی تایوانی چه بوده و چرا این کار را انجام داده است؟

فاکسکان با خرید شارپ به رقیب قدرتمندی برای سامسونگ و ال‌جی تبدیل خواهد شد

در پاسخ به این سؤال باید گفت که فاکسکان از پیش‌تر به دنبال راهی برای ورود به بازار پرسود صفحات نمایشگر اولِد بوده و خرید شارپ نیز باعث می‌شود تا به خواسته‌های خود برسد. در کنار اینکه شاهد روزافزون استفاده از دیوایس‌های مختلف مانند تبلت، نوت بوک‌ها، گوشی‌ها و گوشی‌های موبایل از صفحات اولِد هستیم باید قبول کرد که شارپ یکی از بهترین سازندگان صفحه‌های نمایشگر برای این دیوایس‌ها بوده و باعث شده تا انتخاب مناسبی برای فاکسکان گردد.

جدا از این مسائل، شارپ یکی از کمپانی‌هایی قدرتمند درزمینه‌ی ساخت IGZO و TFT است و به نظر می‌رسد فاکسکان علاقه زیادی به استفاده از این تکنولوژی در پنل‌های اولِد ساخت شارپ باشد.

با توجه به آنچه که در گزارشات اعلام‌شده انتظار می‌رود که از سال 2018 شاهد عرض‌ی صفحات اولد برای گوشی‌هایی با ابعاد کوچک باشیم و پنل‌های بزرگ‌تر که طبیعتاً برای تبلت‌ها و نوت بوک‌ها در نظر گرفته‌شده است نیز بعد احتمالاً با اندکی اختلاف نسبت به صفحات کوچک‌تر عرضه خواهند شد. با این حساب باید در سال 2021 شاهد عرضه‌ی پنل‌های اولد آن هم در ابعاد مختلف توسط فاکسکان باشیم.

آنچه که مشخص‌شده گویا در سال 2021 فاکسکان به مرحله‌ای از توسعه خواهد رسید که می‌تواند ظرفیت ساخت 3 میلیون پنل اولد داشته باشد اما چیزی که فاکسکان انتظار دارد این است که در سال 2025 این میزان به 10.4 میلیون پنل برسد.

درزمینه‌ی ساخت تلویزیون گویا شارپ و کمپانی تایوانی به زمان بیشتری نیاز دارند. آن‌طور که مشخص‌شده، کمپانی تایوانی در نظر دارد تا در سال 2021 در حدود 252 هزار پنل تلویزیون بسازد و این مقدار را در سا 2025 به 7.2 میلیون برساند.

شاید برای شما کمی این ارقام عجیب باشند اما می‌توان برنامه‌ریزی دقیق فاکسکان و داشتن یک هدف مشخص و برنامه‌ی معین برای ورود به بازار صفحات اولِد را مشاهده کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*