آخرین مطالب
6
امروز
ربات اسکارلت یوهانسون

تماشا کنید: ساخت ربات اسکارلت جوهانسون توسط یک مبتکر هنگ هنگی

ربات اسکارلت جوهانسون بازیگر معروف هالیوودی توسط یک مبتکر هنگ‌کنگی در حالی ساخته شده که وی قصد دارد با جذب سرمایه‌گذار برای پروژه خود، ربات‌هایی شبیه انسان‌های مشهور با قابلیت‌های عجیب بسازد.

ریکیما، یک مبتکر گمنام هنگ‌کنگی است که ایده‌ها و رویاهای خود را دنبال می‌کند و در این مسیر موفقیت‌هایی به دست آورده است. او طی یک سال و نیم گذشته، بخشی از ایوان آپارتمانش در هنگ‌کنگ را به یک کارگاه ساخت ربات تبدیل کرد و موفق شد یک نمونه نخستین از رباتی را که در رویاهای خود می‌دید، آماده عرضه کند. این ربات روی یک اسکلت پرینت شده سه‌بعدی ساخته شده و شبیه اسکارلت جوهانسون بازیگر معروف هالیوود است.

قطعات الکترونیکی و هوش مصنوعی این ربات اسکارلت جوهانسون همگی به ابتکار «ریکیما»ساخته شده‌اند. او درباره هوش مصنوعی این ربات گفت:

من به او آموزش ندادم که موقع چشمک زدن لب‌هایش را حرکت دهد و او خود برای بهتر شدن چشمک، از حرکت صورت استفاده می‌کند.

لازم است بدانید که این مبتکر هنگ هنگی ربات اسکارلت جوهانسون را از یک لایه پوستی از جنس سیلیکون نرم و قابل انعطاف ساخته که چهره‌ای آن کاملا شبیه به این بازیگر زن هالیوودی است.

«ریکی ما» قیمت این ربات اسکارلت جوهانسون را ۵۰ هزار دلار اعلام کرده است که در مقایسه با بسیاری از ربات‌های انسان‌نمای دیگر ارزان‌تر است. مبتکر هنگ‌کنگی درباره اختراع خود گفته است که قصد داشته رویایش را در زمان مناسبی در معرض دید عموم بگذارد و اکنون آن زمان فرارسیده است تا رویای همیشگی خود را به مردم عرضه کند.

او امیدوار است با جذب سرمایه‌گذار و از محل فروش نسخه اولیه ربات خود، بتواند پول مورد نیاز برای توسعه و بهینه‌سازی این آدم آهنی را به دست بیاورد. ربات مذکور با استفاده از دستورهای آوایی می‌تواند برخی کارهای معمول و روزمره را انجام دهد و تعامل محدودی با صاحب خود داشته باشد.

یک دیدگاه

  1. :Devilish: :I-got-an-idea: :Ssshh:

    (-1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*