شارژر دو طرفه Quasar می‌تواند از خودروی الکتریکی به خانه شما برق‌رسانی کند

شارژر دو طرفه Quasar نه تنها می‌تواند خودروهای الکتریکی را شارژ کند بلکه می‌تواند از آن‌ها شارژ دریافت کرده و در مصارف خانگی مورد استفاده قرار بگیرد.

شارژر دو طرفه Quasar به شکلی طراحی شده که از آن می‌توانید استفاده‌های مفیدی در زندگی روزمره خود داشته باشید. این شارژر علاوه بر شارژ خودرو، می‌تواند به خانه شما نیز برق برساند.

وقتی به خودروهای الکتریکی می‌رسیم، معمولا به این شکل است که آن را باید در خانه شارژ کنید اما با تشکر از شارژر دو طرفه Quasar حالا نه تنها می‌توانید خودرو را شارژ کنید، بلکه برعکس می‌توانید از نیروی ذخیره شده در خودرو برای مصارف خانگی استفاده نمایید.

شارژ کردن دو طرفه، تکنولوژی هیجان انگیزی به نظر می‌رسد، با این حال نیازمند به ایستگاه‌های بزرگی است و معمولا در ابعاد وسیع از آن استفاده می‌شود. اما شرکت وال باکس (Wallbox) این تکنولوژی را گرفته و آن را در ابعاد کوچک عرضه کرده است، به شکلی که حالا به راحتی می‌توانید از آن در خانه استفاده کنید.

از آنجایی خودروی الکتریکی در واقع یک باتری بزرگ محسوب می‌شود که بر روی چهار چرخ سوار شده است، می‌تواند یک نیروی برق اضطراری یا جایگزین برای خانه شما باشد، البته در صورتی که بتوانید این نیرو را استخراج کنید. و این دقیقا کاری است که شارژر دو طرفه Quasar انجام می‌دهد. شما می‌توانید از خودرو شارژ گرفته و به وسایل مختلف خانه همانند ماشین‌های لباس شویی یا ظرف‌شویی برق برسانید. این ویژگی برای کسانی که در مناطقی زندگی می‌کنند که قیمت برق در ساعات پرمصرف بالا است، بسیار کارآمد خواهد بود. هنگامی که قیمت برق پایین است، می‌توانید خودروی خود را شارژ کرده و در ساعت پرمصرف که قیمت بالا می‌رود، می‌توانید از خودرو استفاده کرده و به خانه برق رسانی کنید. این ویژگی برای مناطقی که هرازگاهی با قطع برق رو به رو می‌شوند نیز اتفاق مثبتی جلوه می‌کند.

متاسفانه، در حال حاضر تنها خودروهای نیسان لیف و میتسوبیشی اوتلندر از ویژگی شارژ دو طرفه بهره می‌برند و در خودروهای دیگر شما اجازه استخراج نیرو ندارید. با این حال، کاملا مشخص است که این تکنولوژی می‌تواند در زمینه خودروهای الکتریکی و حتی صنایع نیازمند به انرژی تجدید پذیر انقلاب بزرگی ایجاد کند.

۱۰ مطلب آخر نمایشگاه CES 2020 :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*