20 درصد کاربران اندروید به آی او اس مهاجرت می‌کنند | گجت نیوز
آخرین مطالب
0
امروز
خرید آیفون

20 درصد کاربران اندروید به آی او اس مهاجرت می‌کنند

کاربران اندروید با توجه به برخی ویژگی‌های آی او اس و از طرفی وجود برخی کاستی‌ها و نواقص در سیستم عامل اندروید، به سمت پلتفرم موبایل اپل جذب شده‌اند. البته این موضوع یک طرفه نبوده و تعداد کاربران آیفون که امروز تبدیل به کاربران اندروید شده‌اند نیز کم نیست.

بر اساس جدیدترین تحلیلی که در بازار موبایل صورت گرفته است، چیزی بین 15 الی 20 درصد از کاربرانی که در حال حاضر اقدام به خرید گوشی های آیفون می‌کنند، پیشتر مالک یک دستگاه اندرویدی بوده‌اند. بر اساس گزارش CIRP، از سپتامبر (شهریور) سال 2017 تا مارس (فروردین) سال 2018، کاربران اندروید بیشتر و بیشتری به سمت خرید دستگاه‌های آی او اسی ارزان و همچنین دارای اندازه بزرگ متمایل شده‌اند.

مهاجرت به آیفون

محبوب‌ترین مدل کنونی برای کاربران اندروید حال حاضر، آیفون 8 است، به طوری که نزدیک به 40 درصد خریداران این مدل را تهیه می‌کنند. اگرچه آیفون 7 و آیفون 6 اس، محبوبیت خود را نزد کاربران کنونی اپل از دست داده‌اند، اما میزان محبوبیت آن‌ها برای کاربران اندروید کنونی قابل توجه است. بعد از سهم 40 درصدی آیفون 8، به ترتیب 25 درصد و 15 درصد سهم فروش به آیفون 7 و آیفون 6 اس اختصاص دارد.

رفتار متفاوت کاربران اندروید

کاربران اندروید در مقایسه با کاربران کنونی گوشی های آیفون، رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهند. به عنوان نمونه تنها 5 درصد از کاربران کنونی دستگاه‌های اپل متمایل به خرید ارزان قیمت‌ترین آیفون موجود در بازار یعنی آیفون اس ای هستند، اما این میزان برای کاربران حال حاضر پلتفرم موبایل گوگل، برابر 10 درصد است. به عبارت دیگر آن‌ها ترجیح می‌دهند با وجود خرید دستگاه‌های ارزان قیمت‌تر، به پلتفرم آی او اس مهاجرت کنند.

خرید آیفون

اگرچه کاربران اندروید به آیفون ایکس نیز روی خوشی نشان‌ داده‌اند، اما سهم آن کمتر از 10 درصد است. مجددا رفتار مالکان کنونی دستگاه‌های اپل متفاوت بوده است، به طوری که بعد از آیفون 8، آیفون ایکس با داشتن 20 درصد سهم بازار، محبوب‌ترین گوشی آیفونی است که کاربران حال حاضر گوشی های آیفون به خرید آن روی می‌آورند.

همچنین بخوانید:

دو دلیل مهم برای مهاجرت به آیفون از نگاه اپل + ویدیو

البته نباید فراموش کرد این موضوع به این معنی نیست که در آینده‌ای نزدیک، سهم آی او اس بیشتر و بیشتر شده و در نهایت جایگاه اندروید را خواهد گرفت. تعداد کاربرانی که گوشی های آیفون را کنار گذاشته و به دنیای باز اندروید می‌پیوندند نیز بسیار زیاد است.

۸ دیدگاه

 1. کارابرای اندرویدی دلشون خوشه به چند تا اپ ایرانی که تماما ویروسین و یا اینکه راحت می تونن فایل بین گوشی و کامپیوتر رد وبدل کنند.
  واز این واقعیت که ios با سخت افزار اپل همخونی داره و هنگی نداره اطلاعی نداری
  در ثانی اپل برای هر گوشی تا 5 سال اپدیت میده نه مثل اندروید که تا 2 سال فقط می تونین اپدیت کنین.

  (0)
 2. کارابرای اندرویدی دلشون خوشه به چند تا از ایرانی که تماما ویروسین و یا اینکه راحت می تونن فایل بین گوشی و کامپیوتر رد وبدل کنند.
  واز این واقعیت که ios با سخت افزار اپل همخونی داره و هنگی نداره اطلاعی نداری
  در ثانی اپل برای هر گوشی تا 5 سال اپدیت میده نه مثل اندروید که تا 2 سال فقط می تونین اپدیت کنین.

  (0)
 3. شخصاً هیچوقت به اندروید خیانت نمیکنم و دنبال ios نمیرم

  (3)
 4. قطعا که آی او اس از اندروید بهتر بوده و هست

  (-4)
 5. دروغ چرا یکیشون خودم من!!!
  دیگه اندروید اون جذابیتشو از دست داده به نظرم این دوسال اپل خیلی بهتر عمل کرده

  (2)
 6. مگ میشه مگ داریم؟؟؟؟؟؟

  (-2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*