آخرین مطالب
2
امروز

بالن های اینترنتی گوگل تا 100 روز در آسمان باقی می مانند

مهم نیست! باور کنید زمان مهم نیست! هر وقت از سال که به سراغ Google بروید، حتما چند پروژه خلاقانه در چنته دارد تا شگفت‌زده‌تان کند. یکی از این موارد که استارت آن چند وقت پیش زده شده، پروژه‌ای است به نام Baloon که در بین باقی ایده‌های فعلی گوگل جذاب‌تر به نظر می‌رسد. ایده‌ی پشت Baloon در عین سادگی بسیار جالب توجه است: بالن‌هایی عظیم، پر شده با گاز هلیوم که در ناحیه استراتوسفر جو به پرواز درمی‌آیند و اینترنت ماهواره‌ای را به نقاط کم‌تر توسعه یافته و بی‌بهره از اینترنت می‌آورند.

با وجود اینکه چند صباحی از معرفی و آغاز به کار این پروژه می‌گذرد، گوگل همچنان در حال پشتیبانی و بهینه کردن آن است. دستاوردهای خوبی نیز در این مدت حاصل شده و گوگل توانسته راهی برای بیشتر نگه داشتن بالن‌ها در آسمان پیدا کند. در مدت یک سال گذشته، بالن‌های اینترنت رسان گوگل بالغ بر 3 میلیون کیلومتر را پیموده‌اند (مسافتی معادل با 75 بار دور زدن کره زمین)، اما در حال حاضر تنها قادرند به مدت زمان محدودی در آسمان بمانند که بنا به اظهارات گوگل، مدت زمان فعلی هر سیکل حضور بالن‌های پروژه Loon در آسمان، 10 برابر این مدت مشابه در زمان شروع به کار این طرح  در 2013 است؛ به طور میانگین مدت زمانی تقریبا صد روزه که البته در حال حاضر رکورد 130 روز آسمانی ماندن هم ثبت شده است. گوگل با چندین و چند کشف جدید توانسته این مدت را افزایش دهد و از نشتی‌های گاز جلوگیری کند.

project-loon-launches

گوگل اعلام کرده با پیشرفت‌های صورت گرفته و سیستم پرکن خودکار (سوخت) توانسته زمان بین فرود بالن‌ها تا برخاست دوباره را به 5 دقیقه کاهش دهد. همچنین به گفته گوگل، در حال حاضر توانایی ارسال روزانه 20 بالن به آسمان را داراست و برای تداوم این پروژه در مقیاس فعلی و همچنین گسترش آن تلاش می‌کند.

منبع : engadget

Google's internet balloons can stay aloft for 100 days

Google's internet balloons can stay aloft for 100 days

While some high profile Google projects (*cough Glass*) have been withering on the vine, Project Loon is a bright spot and even has a carrier partner. Mountain View says it can now autofill the internet-enabling, weather-tracking balloons in five minutes and launch up to 20 a day. They also last up to ten times longer than early versions, letting them stay in the stratosphere for over 100 days. Google chalked up the improvements to better quality control, like having workers wear fluffy socks (!) when walking on the skin to reduce wear. The search giant added that it can hit a target spot within a mile over a 6,000 mile journey to give better WiFi coverage to users. To see how much things have changed, check the recent balloon launch (above) against a 2013 launch (below).

یک دیدگاه

  1. گوگل اینترنت مجانی در اختیار مردم قرار میده اما کشور ایران ………باید مسئولان در این حوزه با مشورت هم اینترنت ایرانسل و بقیه اپراتور ها رو توی ایران مخصوصا استان لرستان شهرستان دورود درست کنن با این سرعت ……….

    (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*