آخرین مطالب
16
امروز

آفیس ویندوز ۱۰ برای گوشی های هوشمند و تبلت ها

مدتی طولانی است که مایکروسافت ورژن های هوشمندتر آفیس را برای iOS و اندروید منتشر کرده، اما ورژن ویندوزفون آن ارائه نشده بود. در مراسم امروز آفیس برای دستگاه‌های موبایل ویندوز 10 نیز به نمایش گذاشته شد.مایکروسافت در مراسم شب گذشته پیش نمایشی از نحوه عملکرد آفیس در اسمارت فون ها و تبلت‌های ویندوز 10 را به نمایش گذاشت.

ورژن جدید به طور قطع تفاوت‌های بسیار آشکاری نسبت به ظاهر ورد، پاورپوینت و اکسل در ویندوزفون دارد، اما به نظر این تغییرات سبب برتری آن‌ها در دستگاه‌های کوچک‌تر شده است. اپلیکیشن های جدید آفیس در ویندوز 10 شباهت بسیاری به ورژن های دسکتاپ خود دارند، اما برای استفاده بهینه‌تر در صفحه نمایش‌های کوچک‌تر و لمسی، تغییراتی به خود دیده‌اند.

جو بلفیور دمویی از این اپلیکیشن ها را به اجرا گذاشت که هر چند کوتاه بود، اما تأکید اصلی وی بر حفظ قدرت ورژن دسکتاپ این اپلیکیشن ها در ورژن موبایل بود.

ورژن جدید آفیس به همراه ویندوز 10 برای اسمارت فون ها و تبلت های کوچک ارائه خواهد شد. مایکروسافت برای مدت‌هاست که ورژن های جدید آفیس را برای اندروید و iOS منتشر کرده، اما دلیل عدم انتشار آن برای ویندوزفون در ارائه همزمان آن با ویندوز 10 بوده است. به نظر این انتظار حالا در شرف اتمام است.

علیرغم فعالیت چندساله مایکروسافت بر روی دستگاه‌های تاچ اسکرین، این کمپانی تنها اخیرا حاضر به انتشار ورژن های متناسب با صفحات تاچ شده است. انتشار چنین نسخه‌هایی برای مایکروسافت و هدف بزرگ افزایش بهره‌وری این کمپانی، بسیار مهم تلقی می‌شود.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*