آخرین مطالب
0
امروز

گوگل میزان کالری غذاها را از روی تصویر آنها تشخیص می دهد !

گوگل با استفاده از هوش مصنوعی و پردازش تصویر می‌تواند کالری غذا را از پنجره‌ی تصاویر دریابد. پروژه‌ی Im2Calories گوگل با همین هدف کلید خورده و در نشست Rework Deep Learning اشاراتی به آن شده است.

کوین مورفی یکی از محققین گوگل می‌گوید از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای تخمین کالری غذاها استفاده می‌کنیم. ابعاد مواد غذایی با توجه به دیگر عناصر موجود در تصویر تخمین زده می‌شود و میزان کالری کلی محاسبه می‌شود. تصاویر می‌توانند رزولوشن بالا یا پایینی داشته باشند، حتی تصاویر معمولی اینستاگرام هم برای تخمین کالری مناسب است.

و در مورد کاربرد تخمین کالری از روی تصاویر فکر کنید:

Im2Calories 1

گوگل می‌تواند یک سرویس ابری و اپلیکیشن مربوط به آن را به عنوان تقویم غذایی معرفی کند. کاربر از غذایی که می‌خورد عکس می‌گیرد و به تقویم غذایی اضافه می‌کند. گوگل میزان کالری غذا را تخمین زده و به تقویم اضافه می‌کند. می‌توان این تقویم را با سرویس Google Fit هم ترکیب کرد و علاوه بر دریافت کالری، میزان مصرف کالری حین فعالیت‌های ورزشی را هم در نظر گرفت و در نهایت به کاربر در مورد کم یا زیاد خوردن هشدار داد!

گوگل کمی پیش‌تر پتنتی در مورد این تکنولوژی جالب و کاربردی ثبت کرده اما فعلاً از اپ یا سرویس آنلاین خبری نیست.

منبع : Cnet

یک دیدگاه

  1. محض اطلاع دوستان سامسونگ قبلا در s health این پنت فوق العاده را آورده بود و هم اکنون میتوان از بر روی اس۵ و بالاتر استفاده کرد

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*