آخرین مطالب
0
امروز

قابلیت ۳D Tuch آیفون ۶ اس را در آیفون های قدیمی تجربه کنید !

همانطور که می دانید ، چند روز پیش سرانجام آی او ای ۹ نیز جیلبریک شد و حالا به لطف آن کاربران آیفون های قدیمی می توانند از قابلیت های جدید نظیر لمس ۳ بعدی یا همان ۳D Tuch که در آیفون ۶ اس ها شاهد آن هستیم را تجربه کنند.البته قابلیت ۳D Touch، به سخت‌افزار جدید آیفون ۶s وابسته است و این قابلیت، تمام و کمال در آیفون‌های قدیمی به راه نخواهد افتاد. اما توییک‌های جدیدی که به لطف جیلبریک‌ iOS 9 فراهم شده، امکان امتحان این قابلیت را فراهم کرده‌اند.

کاربرانی که نسخه iOS9 را روی گوشی خود نصب کرده و سپس گوشی را جیلبریک کرده اند می توانند با نصب دو توییک قابلیت لمس ۳ بعدی را به دیوایس های iOS خود اضافه کنند.توییک Forcy قابلیت منوهای جدید ۳D Touch را به آیکون‌های روی صفحه‌ی اصلی و توییک UniversalForce هم این قابلیت را در داخل اپ‌ها اضافه می‌کند.شیوه کار کردن این توییک‌ها هم اینگونه است: به جای اینکه روی آیکون اپ بیشتر فشار دهید، آن را به بالا می‌کشید. منوی ۳D Touch به همین راحتی روی آیفون‌های قبلی هم کار می‌کند.

تاچ سه بعدی یکی از مهم ترین ویژگی های آیفون های جدید شرکت اپل است و لایه جدیدی از تعامل با رابط کاربری پلتفرم iOS را در اختیار کاربران قرار می دهد. با کشیدن انگشت روی آیکون یک اپلیکیشن، میانبرهایی نمایش داده می شود که برای فعال شدن نیاز به فشار انگشت بیشتری روی صفحه نمایش گوشی دارند.

با استفاده از اپلیکیشن Forcy شما برای آیکون اپلیکیشن ها روی صفحه اصلی گوشی خود به Quick Actions دسترسی خواهید داشت، که یک ویژگی بسیار جالب توجه است، با این حال این برنامه به همین حالت محدود بوده و کاربر نمی تواند به پیش نمایش Peek and Pop داخل اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشد، علاوه بر اینکه جیلبریک کردن موجب کاهش امنیت گوشی خواهد شد.

پس از نصب برنامه هیچ تنظیمات یا گزینه ای برای انتخاب وجود ندارد، برای استفاده از این اپ تنها می توانید انگشت خود را روی آیکون یکی از اپلیکیشن های سازگار با آن به سمت بالا بکشید. اپلیکیشن های سازگار با Forcy عبارتنند از:Message، Calendar، Camera، Clock، Wallet، Notes، iBooks، News، Phone، Safari، Mail، Game Center، Contacts و Find Friends.

به طور قطع این توییک ها نمی توانند تجربه استفاده از تاچ سه بعدی را به صورت دقیق شبیه سازی کند از آنجایی که از استفاده از این ویژگی به سخت افزاری خاص در زیر نمایشگر گوشی نیاز دارد، این ویژگی تنها مبتنی بر یک دستور حرکتی ساده است که منوهای میانبر این برنامه را فعال می کند، با این حال اگر قصد جیلبریک کردن گوشی خود را داشتید، ارزش امتحان کردن را دارد. این اپ قطعا ساده ترین و ارزان ترین راه برای امتحان کردن تاچ سه بعدی است.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*