آخرین مطالب
10
امروز
برج مراقبت

آشنایی با برج مراقبت بسیار بلند دوبی

سانتیاگو کالاتراوا – مهندس و طراح اسپانیایی – به‌تازگی اطلاعات بیشتری پیرامون برج مراقبت بسیار بلند خود در دوبی منتشر کرده است. ساخت این بنا قرار است تا پایان سال 2020 به اتمام رسد.

گفته می‌شود این برج حتی از بلندترین بنای کنونی جهان – برج خلیفه – بلندتر خواهد بود. این بنا که قرار است در گریک هاربور شهر دوبی واقع گردد، در طراحی خود از استانداردهای ساخت مناره‌های اسلامی و سیاره لیلی الهام گرفته است. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود، طراحی برج مشابه با یک تیر دارت است و در بین سایر برج‌ها خودنمایی می‌کند.

آشنایی بیشتر با برج مراقبت دوبی

این بنا همچون یک بیضی به اوج آسمان کشیده شده و 10 محفظه دیده‌بانی در بالا خواهد داشت؛ گفته می‌شود سه محفظه از این ده مورد در دسترس عموم مردم قرار گیرد. هر یک از این موارد نمای 360 درجه از شهر دوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این بنا به کمک شبکه‌ای از کابل‌های متصل شده به زمین پشتیبانی می‌شود و همین موضوع، جلوه منحصربه‌فردی را برای برج به ارمغان خواهد آورد.

دو کابین VIP در بالا طراحی سبز و طبیعی خواهند داشت. این طراحی به جهت بازسازی تجربه مشابه با باغچه‌های مرتفع در بابل قدیم صورت گرفته است. بالکن‌های دور گرد و چرخشی به همراه فضاهای مختص برگزاری رویداد از جمله سایر امکانات این برج مراقبت جدید در دوبی خواهند بود. همچنین بخش هم کف برج نیز به فعالیت‌های آموزشی، خرید و فروش و سالن‌های کنفرانس اختصاص داده می‌شود.

burj-khalifa-tower-6

مهندس و طراح این برج بر مصرف بهینه انرژی و استحکام آن تاکید دارد. درحالی‌که اطلاعات پیرامون این برج در حال حاضر بسیار محدود هستند، اما گفته می‌شود نمای خارجی برج با یک سیستم خنک کننده جدید و به کمک آب‌های جمع آوری شده تمیز خواهد شد. علاوه بر این فضای سبز قابل توجهی جهت محافظت برابر خورشید در طراحی برج قرار گرفته است که یک سیستم سایه ساز تعاملی آن را همراهی می‌کند.

هنوز هیچ اطلاعاتی پیرامون ارتفاع این برج مراقبت در دوبی منتشر نشده است، اما طبق گزارش رسانه BBC، به نسبت برج خلیفه «یک چوب خط» بلندتر خواهد بود. در این صورت ارتفاع حدودی برج 828 متر خواهد بود. همچنین در ادامه این گزارش آمده است که بودجه ساخت این برج مراقبت حدود 1 میلیارد دلار است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*