آخرین مطالب
0
امروز
نسل بعدی اپل واچ با طراحی باریک‌تر در اواخر خرداد معرفی می‌شود

نسل بعدی اپل واچ با طراحی باریک‌تر در اواخر خرداد معرفی می‌شود

بعد از مطرح شدن شایعاتی مبنی بر عرضه‌ی اپل واچ ۲ با تغییرات سخت افزاری و بدون تغییر در طراحی، این بار گزارشی منتشر شده است که بیان می‌کند نسل بعدی اپل واچ دارای تغییرات مهمی در بدنه و طراحی خواهد بود و البته نسل بعدی این ساعت هوشمند قرار است به زودی توسط اپل معرفی شود.

به تازگی یکی از آنالیزورهای تشکیلات درکسل همیلتن (Drexel Hamilton) به نام برایان وایت (Brian White) گزارشی را منتشر کرده مبنی بر اینکه اپل قصد دارد نسل بعدی اپل واچ را با بدنه‌ای باریک‌تر از نسل اول طراحی کند. آقای وایت می‌گوید این طراحی جدید حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد باریک‌تر از نسل قبلی خواهد بود و این موضوع می‌تواند ظاهر ساعت هوشمند اپل را به یک گجت مدرن و امروزی، نزدیک‌تر کند.

نکته‌ی جالبی که این آنالیزور مطرح می‌کند این است که اپل قصد دارد در نزدیک‌ترین کنفرانس پیش رو، یعنی کنفرانس سالانه‌ی اپل برای توسعه‌دهندگان خود که در اواخر فصل بهار برگزار می‌شود، از نسل بعدی اپل واچ رونمایی کند. کنفرانس WWDC سال ۲۰۱۶ قرار است در اواخر خرداد ماه برگزار شود و طی این رویداد چهار روزه که احتمالا در حد فاصل تاریخ ۲۴ تا ۲۸ خرداد (۱۳ تا ۱۷ ماه ژوئن) برگزار می‌شود، اپل علاوه بر رونمایی از نسل بعدی سیستم عامل آی او اس و او اس ایکس، از برخی از محصولات سخت افزاری خود نیز پرده‌برداری خواهد کرد.

البته این روزها گزارشات زیادی مبنی بر زمان معرفی نسل بعدی اپل واچ منتشر می‌شود که تعدادی از آن‌ها خلاف نظر آقای وایت سخن می‌گویند و عقیده دارند که این ساعت هوشمند در ماه سپتامبر (اواخر شهریور) و همزمان با کنفرانس معرفی آیفون ۷ رونمایی می‌شود. اما باز هم کفه‌ی ترازو به سمت افرادی که معتقدند اپل واچ در جریان کنفرانس ماه ژوئن معرفی می‌شود، سنگینی می‌کند.

نسل بعدی اپل واچ در اواخر خرداد یا اواخر شهریور ماه معرفی می‌شود

به طور مثال کمپانی تایوانی کوانتا کامپیوتر (Quanta Computer) که از جمله کمپانی‌های اصلی مونتاژ و بسته‌بندی اپل واچ است، برنامه‌ی زمانی تحویل این گجت‌ها به اپل را برای حد فاصل اواخر مرداد تا اواسط شهریور (ماه جولای تا سپتامبر) تنظیم کرده است. اما در سمت دیگر تیموتی آرکیوری (Timothy Arcury) از آنالیزورهای کوئن کامپیوتر (Cowen Company) باور دارد که نسل بعدی اپل واچ کمی دیرتر و همزمان با رونمایی از نسل بعدی آیفون رونمایی می‌شود.

گفتنی است که اولین نسل ساعت هوشمند اپل واچ حدود یک سال قبل و در روز ۲۴ ماه آوریل سال ۲۰۱۵ (۴ اردیبهشت ۹۴) معرفی شد و منطقی‌تر به نظر می‌رسد اگر که اپل بخواهد نسل جدید را با یک سال فاصله‌ی زمانی معرفی کند. اما به هرحال هر دو بازه‌ی زمانی اواخر خرداد و اواخر شهریور برای معرفی این گجت پوشیدنی محبوب، محتمل به نظر می‌رسند و این دیگر به اپل بستگی دارد که کدام تاریخ را انتخاب کند.

البته چیزی که از آن مطمئن هستیم این است که نسل بعدی ساعت هوشمند اپل واچ قطعا در مراحل پایانی طراحی و تولید قرار دارد و خوش‌بینانه امیدوار هستیم که این نسل با طراحی باریک‌تر، بدنه‌ی زیباتر و قابلیت‌های سخت افزاری مورد نظر کاربران از جمله دوربین و کارکرد مستقل از آیفون رونمایی شود و در کنار سود مالی اپل، کاربران علاقه‌مند هم بتوانند از دیوایس مورد انتظار خود لذت بیشتری ببرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*