قهوه اسپرسو پر کافئین

قهوه اسپرسو پر کافئین را چه زمانی مصرف کنیم؟

یکی از نوشیدنی‌هایی که از خواب آلودگی و خستگی جلوگیری می‌کند قهوه اسپرسو بوده که این ویژگی به دلیل دارا بودن کافئین بسیار زیاد درون آن است.

یکی از مهم‌ترین و دوست داشتنی‌ترین قهوه بین دوست‌داران آن، قهوه اسپرسو تلخ است به همین دلیل است که امروزه کارخانه‌های زیادی مشغول تولید، پخش و عرضه این نوع قهوه هستند.

انسان‌های زیادی هستند که از انواع دیگر قهوه به صورت موکا، لاته یا کاپوچینو لذت می‌برند، اما می‌توان گفت دنیای اسپرسو دنیایی است که اصالت و معنای واقعی قهوه را نشان می‌دهد و به نوعی قلمرو خود را بین دیگر قهوه‌ها دارد.

اولین اسپرسوسازها در قرن 19 میلادی در اروپا ساخته شد و می‌توان گفت فرهنگ استفاده از این نوشیدنی هم از آنجا آغاز شد. این ماشین‌ها پس از رونق گرفتن موتورهای بخار ساخته شدند؛ اما به دلیل فشارهای کم، قهوه‌هایی آبکی و تلخ می‌ساختند. اما با گذر زمان این مشکلات رفع و هر سال طعم و کیفیت اسپرسوسازها بهتر شد. داشتن اطلاعاتی درباره محتویات داخل قهوه اسپرسو تلخ می‌تواند در شناخت بهتر این نوشیدنی تاثیر‌گذار باشد؛ پس با آراد برندینگ همراه باشید.

باید بدانیم اسپرسو به هیچ وجه یک نوع از دانه‌های قهوه نیست و اسپرسو محصولی است که می‌توان از هر دانه قهوه آن را درست کرد و جمله‌ای که روی برخی بسته‌ها نوشته شده است مبنی بر این که دانه‌های اسپرسو داخل این بسته‌بندی وجود دارد منظوری دیگر دارد که شرح آن می‌شود این بسته بندی برای درست کردن اسپرسو فرآوری شده است؛ پس دانه اسپرسو به هیچ وجه وجود ندارد.

قهوه اسپرسو پر کافئین

افرادی که از بی خوابی به دلیل کار زیاد رنج می‌برند و نمی‌توانند خواب خود را تنظیم کنند ترجیح می‌دهند که از قهوه اسپرسو ایتالیایی پر کافئین در طول روز استفاده کنند تا بتوانند به فعالیت‌های روزانه خود برسند.

این قهوه به دلیل کافئین زیادی که دارد می‌تواند بی خوابی شبانه شما را رفع کند؛ اما بهتر است بدانید مصرف هر روز این قهوه اصلا پیشنهاد نمی‌شود، چون ممکن است شما دچار فشار خون پایین و در نهایت کاهش هوشیاری شوید. کافئین یک تحریک کننده بسیار قوی است که سیستم اعصاب، ماهیچه و قلب را به حرکت بیشتر دعوت می‌کند.

قهوه اسپرسو پر کافئین

قهوه اسپرسو پر کافئین در نوع خود بیشترین میزان کافئین را دارا می‌باشد که می‌تواند بی خوابی شدیدی به همراه خود داشته باشد؛ بنابراین افرادی که دچار بی خوابی هستند بهتر است این قهوه را مصرف نکنند و به قهوه‌های فرانسه یا نسکافه گلد روی آورند.

اگر قهوه‌ای را از قبل خریداری کرده‌اید و نمی‌دانید چه نوع قهوه‌ای است از طریق آسیاب شدن آن می‌توانید تشخیص دهید. اگر دانه قهوه بسیار نرم آسیاب شده باشد نشان دهنده کافئین زیاد در آن می‌باشد و اگر درشت باشد و به صورت کامل پودری نباشد دارای کافئین کمتری است.

قهوه اسپرسو فوری

همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم قهوه اسپرسو تلخ یکی از پرطرفدارترین قهوه‌های جهان محسوب می‌شود و به دلیل این که به صورت فوری نیز می‌توان آن را تهیه کرد نیز افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند؛ چرا که علاوه بر سریع بودن تهیه این قهوه می‌توان به مقدار انرژی و کافئین که این قهوه می‌دهد اشاره کنیم.

ما در ادامه قصد داریم تا مراحل تهیه این قهوه اسپرسو فوری با دستگاه قهوه ساز را برای شما توضیح دهیم. در مرحله اول باید محفظه آب دستگاه را با آب به مقدار مشخص شده پر کنید و سپس باید قسمت پرتافیلتر را از پودر قهوه که از قبل آماده کرده‌اید پر کنید و در مرحله بعد باید پودر قهوه را با استفاده از تمپر کاملا فشرده کنید. هرچه فشردگی بیشتر باشد قهوه بهتری خواهید داشت.

قهوه اسپرسو پر کافئین

در ادامه باید قسمت پرتافیلتر را قفل کرده و درست پس از این مرحله دستگاه شروع به عصاره‌گیری خواهد کرد که تمام این فرایند پنج دقیقه به طول خواهد انجامید.

در اینجا تصمیم داریم تا به این سوال که چرا تا این حد خرید و فروش قهوه فوری در جهان رونق داشته است پاسخ دهیم و در جواب این سوال باید گفت که بزرگترین دلیل این محبوبیت در بین مردم جهان خواص منحصر به فرد این قهوه می‌باشد که در این‌جا می‌خواهیم به چندی از این خواص بپردازیم.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*