آخرین مطالب
27
امروز

مايکروسافت نمونه اوليه ساعت هوشمند خود را توليد و در حال آزمايش آن است

مدتي قبل در مقاله اي با عنوان(ساعت هوشمند ، چالش جديد شرکت هاي بزرگ دنيا !) به بررسي تلاش شرکت هاي فناوري براي توليد ساعت هوشمند پرداختيم و جاي مايکروسافت در ميان آن شرکت ها خالي بود.اما ظاهرا غول بزرگ نرم افزاري دنيا هم دست به کار شده و حتي نمونه اوليه ساعت هوشمند خود رانيز طراحي کرده است!

امروز گزارش شده که غول نرم‌افزاری دنیا، توانسته نمونه اولیه از ساعت مچی خود را تولید نموده و در حال انجام آزمایش‌های اولیه بر روی آن است. ظاهرا تیم مهندسین لوازم جانبی ایکس‌باکس بر روی این پروژه کار می‌کنند.
یک منبع مطمئن به ورج اعلام نموده که مایکروسافت نزدیک به یک سال است که در حال توسعه ساعت مچی خود است. پیش از این اطلاعاتی به دست آمده بود که نشان می‌داد مایکروسافت قصد داشته تا یک مچ‌بند ورزشی که ضربان قلب را کنترل می‌کند به عنوان لوازم جانبی ایکس‌باکس عرضه کند. اما وال‌استریت‌ژورنال هفته گذشته گزارش کرد که مایکروسافت نیز در حال ساخت ساعت هوشمند خود است، ساعتی که از یک صفحه نمایش 1.5 اینچ بهره می‌برد.
در حال حاضر ساعت هوشمند مایکروسافت در مرحله ابتدایی قرار دارد و یک تیم متشکل از مهندسان فعال در زمینه لوازم جانبی ایکس‌باکس و سنسور کینکت بر روی این ابزار تمرکز نموده‌اند. در این گزارش آمده که کاربر می‌تواند بندهای ساعت را از صفحه لمسی 1.5 اینچی جدا کند. یکی از نمونه‌های اولیه این ساعت‌ها دارای درگاه مغناطیسی تبلت سرفیس است. کانکتور 5 سوزنه سرفیس قادر به انتقال اطلاعات و جریان الکتریسیته به صورت همزمان می‌باشد. از آنجایی که این یک نمونه اولیه از ساعت مایکروسافت است شاید نسخه نهایی فاقد این درگاه باشد.

جالب است بدانید که مایکروسافت در سال 2004 چند ساعت هوشمند را با نام برند SPOT عرضه کرده بود. آن ساعت‌ها از طریق سیگنال‌های رادیویی FM قادر به دریافت اطلاعات مربوط به آب و هوا، بازار بورس و اخبار بودند. مایکروسافت در سال 2008 تولید و عرضه این ساعت‌ها را متوقف نمود.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*