آخرین مطالب
0
امروز

ثبت زیباترین تصویر فضایی از ماه و زمین توسط فضاپیمای چینی

فضاپیماهای کشورهای مختلف تااکنون تصاویر متفاوتی را از فضا به زمین ارسال کرده اند اما گاهی این تصاویر ارسالی به حدی زیبا و شگفت انگیزند که شهرتی جهانی می یابند و چشمان مخاطبان بسیاری را به سوی خود جلب می کنند.

یکی از این تصاویر که اخیرا به زمین ارسال شده و شهرتی جهانی یافته ، تصویری است مربوط به از فضاپیمای چینی با عنوان Chang’e-5-T1 که تصویری از ماه و زمین را به کره انسان ها مخابره کرده است.

در این تصویر، زمین همانند یک توپ در تاریکی فضا مخفی شده و در حالی که در هوا معلق است، می درخشد و چشم نوازی می کند. اما تصویر نزدیکتر مربوط به کره ماه است با رنگ های خاکستری، سفید و سیاه و خود را آماده می کند تا به زمین نزدیکتر شود. معمولا قسمت تاریک و مخفی شده ماه نسبت به بخشی که دیده می شود، کاملا متفاوت است.

dn26479-1_1200

هر چقدر که به تصویر بیشتر نگاه می کنید، خیالی یا ساختگی بودن آن بیشتر نمود پیدا می کند، در صورتی که این تصویر کاملا حقیقی است و سطح ماه و زمین را از نما و فاصله ای متفاوت بررسی کرده و  در برابر چشمان مخاطبان و کیهان شناسان قرار می دهد.

منبع : universetoday

۲ دیدگاه

  1. seedni یادت باشه که از هر جا به زمین نگاه کنی جنگها و جنایات برادرانمان روی زیبای خواهران و خاطرات قشنگشون را پوشانده و از اونجا حتمن حالت بد میشه اگه به سیاره گناه نگاه کنی .. قول بهت می دم .

    (0)
  2. ای کاش در ماه زندگی میکردم و شبها از دور زمین تماشا میکردم .

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*